Zekât

Zengin olan Müslüman’ın yılda bir kez malının ve parasının kırkta birini fakir Müslümanlara vermesi “zekât” olarak tanımlanır.

Zekât, sözlükte “artma, çoğalma, bereket, temizlik” anlamlarına gelmektedir.

Yüce Allah’ın verdiği nimetlere karşı bir şükür göstergesi olan zekât ibadeti toplumdaki iç huzuru sağlarken, zengin ile fakir arasındaki yardımlaşma ruhunu da canlı tutmaktadır. Zengin kişilerde şefkat ve merhamet duygusu gelişirken, fakir kişilerde de kendilerine yardım eden zenginlere karşı sevgi oluşur. Bu sayede toplumda birlik ve kardeşlik duyguları güçlenmiş olur. Kişisel arınmaya da vesile olan zekât ibadeti hem kalbi cimriliklerden korur hem de insanları mal esiri olmaktan kurtarır.

Zekât bir lütuf olarak görülmemelidir. Zira zekât fakirin hakkıdır. Zekâtın sözlük anlamında da olduğu üzere zekât veren kişinin malı hem “temizlenir” hem de “bereket” kazanır.

WEFA, Zekâtlarınızı İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıyor

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu kuruluşundan bugüne zekâtlarınızı muhtaç coğrafyalardaki fakir Müslümanlara ulaştırmakta ve uzak iklimlere umut götürmektedir. WEFA’ya verilen zekâtlar fakirlere, miskinlere, yetimlere, öğrencilere, yolda kalmışlara, yaşlılara ve mültecilere teslim edilmektedir.

Siz de zekâtınızla mağdur ve mazlumun hayatını güzelleştirebilir, iyiliğin dünyaya yayılmasına vesile olabilirsiniz.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA aracılığıyla zekâtını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 8806480 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da zekât bağışını gerçekleştirebilirler.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu kuruluşundan bugüne zekâtlarınızı muhtaç coğrafyalardaki fakir Müslümanlara ulaştırmakta ve uzak iklimlere umut götürmektedir. WEFA’ya verilen zekâtlar fakirlere, miskinlere, yetimlere, öğrencilere, yolda kalmışlara, yaşlılara ve mültecilere teslim edilmektedir. Siz de zekâtınızla mağdur ve mazlumun hayatını güzelleştirebilir, iyiliğin dünyaya yayılmasına vesile olabilirsiniz. WEFA aracılığıyla zekâtını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 8806480 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da zekât bağışını gerçekleştirebilirler.