Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) ve beraberindeki heyet WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Genel Merkezi Almanya’nın Köln kentinde bulunan WEFA’yı ziyaret eden YTB heyeti WEFA’nın çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Görüşmeye WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, WEFA Genel Müdürü Abdulrahman Köylüoğlu’nun yanı sıra WEFA yönetim kurulu üyeleri Şerafettin İmatoğlu ve Mehmet Bakıcı ile WEFA Kurumsal İlişkiler ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mualla Kapusuz iştirak etti. Sosyal Pedagog ve Sosyolog Ayşegül Bunsuz ile Aile Danışmanı Bahar Karahan da görüşmede hazır bulundu.

YTB’nin asli görevinin yurt dışında yaşayan vatandaşlara yönelik faaliyetler yapmak olduğunu dile getiren YTB Başkanı Abdullah Eren yurt dışında yaşayan Türkiye kökenli vatandaşların sorunları ile de yakından ilgilendiklerini aktardı. Eren konuşmasında Almanya’da gençlik daireleri tarafından çeşitli nedenlerle ailelerinden alınan çocuklar konusuna da değinirken, bu hususta “Koruyucu Aile” mekanizmasının işlerlik kazanmasının gerekliliğine dikkat çekti. Konuşmasında aile mefhumuna son derece önem verdiklerini dile getiren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ise 2018 yılından itibaren aile içi iletişimde sorun yaşayan ailelere yönelik Aile Danışmanlığı hizmeti verdiklerini aktardı. Terapi için danışanlardan herhangi bir ücret almadıklarının altını çizen Aydın, bu konuda temel yaklaşımlarının aile bütünlüğünün korunması olduğunu belirtti.

Yapılan görüşmenin ardından YTB Başkanı Abdullah Eren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın’a bir plaket takdiminde bulundu. WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ise YTB Başkanı Eren’e Keşmirli yetim annelerinin kendi elleriyle dokuduğu bir seccade hediye etti.

Ziyaret, çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.