Yetimlere Eğitim Yardımı:

Yetimlere yönelik çalışmalarına ara vermeden devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 3 farklı ülkede “Yetimlerle Biz Bize” etkinliği düzenleyecek. Program kapsamında çocuklara çeşitli yardım malzemeleri ulaştırılacak ve yetimlerin 1 yıllık eğitim masrafına destek verilecek.

Yetim çocuklara yönelik farkındalığın artırılması amacıyla “Yetimlerle Biz Bize” etkinliğini organize eden WEFA, program çerçevesinde bu yıl 3 farklı ülkede yetimlerle bir araya gelecek. 

Yetimlerimizin 1 Yıllık Eğitim Masrafları Karşılanacak

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz ‘Yetimlerimizle Buluşma Günleri’ etkinliğimizi bu yıl “Yetimlerle Biz Bize” adıyla devam ettireceğiz. Program kapsamında bu sene  Sri Lanka, Bosna Hersek ve Gana’da yetim çocuklarımızla ve aileleriyle bir araya gelecek, çocuklarımıza özel eğlenceli aktiviteler gerçekleştireceğiz. Bu sene mottomuzu ‘eğitim” olarak belirledik. Yetim çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri amacıyla onların 1 yıllık eğitim masraflarını karşılayacağız. Okul üniformasından okul servisine, kırtasiye malzemelerinden ders kitaplarına kadar gerekli tüm eğitim giderlerine destek vereceğiz. Hayırseverlerimiz de bağışlarıyla bu anlamlı yardım çalışmamıza destek verebilirler. Bir yetimin 1 yıllık eğitim masraf bedeli  300 Eurodur. Bağışçılarımız, eğitim giderlerinin tümünü karşılayabilecekleri gibi aynı zamanda diledikleri miktarda ‘Eğitim Fonu’na bağış yaparak yetim çocukların eğitimlerine destek olabilirler.  

yetimlere eğitim yardımı

Yetim Çocuklara Kurban Yardımı

Eğitim desteğinin yanı sıra yetimlere çeşitli yardımlar da ulaştıracaklarını belirten Bakıcı,

“İlgili ülkelerde çocuklarımıza zekât, sadaka ve gıda paketi yardımında da bulunacağız. Bununla birlikte adak, akîka ve şükür kurbanı kesimi gerçekleştirecek ve bölgedeki yetimlere kurban eti dağıtacağız. Adak, akîka ve şükür kurbanı kestirmek isteyen hayırseverlerimiz wefa.org sayfamızdan bağışlarını yapabilirler.” dedi.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yetimlere eğitim yardımı yapmak isteyen, onlara zekât, gıda vb. yardımlar ulaştırmak isteyen  hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale transferi sağlanabilmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantılar üzerinden de güvenli ve hızlı bir şekilde bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

BOSNA HERSEK - YETİMLERLE BİZ BİZE

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!
ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!

GANA - YETİMLERLE BİZ BİZE

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!
ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!

SRİ LANKA - YETİMLERLE BİZ BİZE

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!
ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!

Desteğiniz Olmasa Yetimlerin Hayatı Nasıl Olurdu?

YETİM SPONSORLUĞU BAŞVURU FORMU

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ

yetimlere eğitim yardımı

Yetim Sponsorluğu 

Yetim Sponsorluğu sistemiyle bir yetimin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına düzenli olarak destek verebilir, yetimlerin geleceğe umutla bakmasına vesile olabilirsiniz.