Yetim çocuklara yönelik yardım faaliyetlerini yıl boyunca devam ettiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 1 Ekim – 30 Kasım tarihleri arasında “Yetimlerimizle Buluşma Günleri” organize ediyor.

WEFA, “Yetimlerimizle Buluşma Günleri” çerçevesinde beş farklı ülkede yetim çocuklara yönelik yardım faaliyetleri gerçekleştiriyor. 1 Ekim – 30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında WEFA, Arnavutluk, Lübnan, Tanzanya, Bangladeş ve Türkiye’deki yetimlerle bir araya gelecek. Etkinlik çerçevesinde ilk olarak Arnavutluk’taki yetim çocuklarla buluşuldu.

Arnavutluk’taki etkinliğe katılan WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu sözleri kaydetti:

“Yetim çocuklara yönelik farkındalığın artırılması amacıyla düzenlediğimiz ‘Yetimlerimizle Buluşma Günleri’ çerçevesinde ilk durağımız Arnavutluk oldu. Yetim çocuklarımızla bir araya geldik. Onları önemsediğimizi, onları unutmadığımızı çocuklarımıza hatırlattık. Bir sonraki durağımız ise Lübnan olacak. Lübnan’da da yetimlerimize yönelik özel etkinlikler düzenleyecek ve onlara çeşitli hediyeler vereceğiz.”

Yetimlerimizle Buluşma Günleri

Yetim çocuklara yılın her döneminde yardım ulaştırdıklarını belirten Aydın,

“Yetim Sponsorluğu sistemiyle 24 ülkede 5.000’den fazla yetimin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına düzenli olarak destek vermekteyiz. Bununla birlikte yılın belli dönemlerinde yetimlere yönelik bayramlık kıyafet, zekât yardımı, kışlık giyecek yardımı, kırtasiye yardımı vb. çalışmalar gerçekleştirerek onlara destek olmaktayız.” dedi.

Yetimlerimizle Buluşma Günleri

“Yetimlerimizle Buluşma Günleri”

WEFA, 1 Ekim- 30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştireceği “Yetimlerimizle Buluşma Günleri” kapsamında Türkiye dahil Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar’daki yetimlerle bir araya gelecek. Yetimlere zekât, gıda paketi ve sadaka yardımında bulunacak. Adak, akîka ve şükür kurbanı kesimi ve dağıtımı yapılacak. Yetimlerin hayallerini gerçekleştirmek amacıyla çocuklara bisiklet de hediye edilecek. Bununla birlikte yetim çocuklara eğitim materyali; okul üniforması, okul çantası, kitap ve çeşitli kırtasiye malzemesi yardımı yapılacak. Hayırseverler de bağışlarıyla yardım kampanyasına destek verebilirler.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yetim çocuklara destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org/online sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına proje numarası 4980 ile bağış türünü (sadaka/bisiklet/ zekât vs.) yazmanız gerekmektedir. (Örn.: 4980 sadaka)

YETİMLER İÇİN ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.

Yetimlerimizle Buluşma Günleri

Yetim Sponsorluğu Başvuru Formu

Yetim Sponsorluğu sistemiyle bir yetimin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına düzenli olarak destek verebilir, yetimlerin geleceğe umutla bakmasına vesile olabilirsiniz.