Kitapla Aydınlık Gelecek

Dünya üzerindeki 400 milyon çocuk anne veya babasını yahut her ikisini de kaybetmiş durumda. Savaş, işgal, afet, yoksulluk, hastalıklar nedeniyle ailelerini kaybeden, sahipsiz ve korumasız kalan yetimler ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadır. İnsan kaçakçılığı, çocuk askerliği, çocuk işçiliği, organ mafyası, madde bağımlılığı, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri bu korumasız çocukların karşılaşabileceği tehditlerden bazıları. Dünyanın en masum varlıkları olan çocuklara, aydınlık bir gelecek sunmak için önemli çalışmalar yürüten WEFA bugün 16 ülkede 2 binden fazla yetime sahip çıkmaktadır. Açtığımız yetimhanelerle yetim yavrularımızın güvenli ortamlarda yaşamalarını sağlarken, eğitim alanında yaptığımız projelerle de onları hayata hazırlıyor onların donanımlı, kültürlü ve bulundukları topluma faydalı birey olmaları noktasında çalışmalar yapıyoruz. Bu bağlamda “Kitapla Aydınlık Gelecek” sloganıyla hayata geçirdiğimiz önemli bir kültür faaliyetini daha, siz değerli hayırseverlerimizle paylaşmak isteriz.

Kütüphane Projesi

Minik yavrularımızı kitapla buluşturacağımız “Kütüphane Projesi”yle yetimlerimize okuma alışkanlığı kazandırmayı; onların; düşünen, düşündüğünü ifade edebilen, fikir üreten, nitelikli bireyler olmaları yönünde önemli katkılar sunmayı hedefliyoruz. Proje kapsamında yetimhanelerimizdeki mevcut kütüphaneler restore edilirken, ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni kütüphaneler inşa edilecek ve çocukların gelişimini olumlu etkileyecek kitaplar temin edilecek. Projemizi ilk olarak Moğolistan’daki yetimhanemizde gerçekleştireceğiz. Büyük bir heyecanla başlattığımız “Kütüphane Projesi”ne destek vererek siz de Moğolistan’daki yetimlere aydınlık bir gelecek sunabilirsiniz.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Projeye destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfasından “Kütüphane Projesi”ne online bağış yapabilecekleri gibi Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.