Yetimlere Yemek:

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu üç aylarda dünyanın farklı ülkelerinde kuracağı sofralarda yetimleri ağırlayacak. 150 Euro ve üzeri bağışta bulunan hayırseverlere fotoğraf ve video gönderimi de yapılacak.

Yetimlere yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam eden WEFA, üç aylar boyunca yetimlere akşam yemeği ikramında bulunacak. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Geçtiğimiz ramazan ayında her akşam hayırseverlerimizin de desteğiyle yetimhanelerde ve medreselerde iftar yemeği düzenlemiş yetim çocukları sofralarımızda ağırlamıştık. Bu sene bu yardım kampanyamızı daha erken başlattık. Amacımız üç aylar boyunca yetimlere yemek ikramında bulunmak, özenle kurduğumuz sofralarda çocuklarımızı misafir etmek. İlk etapta Burkina Faso, Kenya, Lübnan, Moğolistan ve Sri Lanka’da bu çalışmamızı gerçekleştireceğiz. İlerleyen günlerde ülke sayısını arttırmayı planlıyoruz. Yardım çalışmamızdan hafızlık eğitimi alan yetimler, medrese talebeleri, yetimhanede kalan çocuklar ve bölgedeki ihtiyaç sahibi yetimler istifade edecekler.”

Bağışçılara Video ve Fotoğraf da Gönderilecek

Yetimlere yemek yardımında bulunmak isteyen hayırseverler diledikleri miktarda bağışta bulunarak yardım kampanyasına destek verebilirler. Hayırseverler 5 Euro bağışla bir yetim çocuğa yemek ikram edebilirler. Bununla birlikte 150 Euro ve üzeri bağışta bulunan hayırseverlere resim ve video gönderimi olacaktır. Bu nedenle bağışta bulunan hayırseverlerin, E-Posta adreslerini de kuruma mutlaka bildirmeleri gerekmektedir.

Ramazanda Yetimlere İftar Yemeği

Yardım kampanyasının ramazan ayında da devam edeceğini belirten Bakıcı,

“Bu ramazan ayında da çocuklarımızı yalnız bırakmayacak, her akşam yetimlere iftar yemeği vereceğiz. Geçtiğimiz ramazan ayında her akşam 16 farklı ülkede yetimhaneler, medreseler başta olmak üzere toplamda 25 ayrı mekânda iftar sofraları kurmuştuk. Bu yıl da yardım kampanyamızı devam ettirecek, ramazanda yetimlere iftar yemeği yardımında bulunacağız.” dedi.

Yetimlere Yemek: Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

Yetimlere yemek ikram isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “43825” ile “adına bağış yapılan kişinin isminin” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantı üzerinden de güvenli ve hızlı bir şekilde bağışta bulunabilirsiniz.