Yetimlere yardım ulaştırmaya devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Afrika’daki yetimleri evi sahibi yapacak.

WEFA, Tanzanya’daki yetimler için ev inşa etmek üzere yeni bir proje başlattı. Yardım çalışmasıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“WEFA olarak yine anlamlı bir projeye imza atıyoruz. Başlattığımız bu yeni projeyle Tanzanya’daki yetimlerimizi ev sahibi yapacağız. ‘Yetimlerimizle Buluşma Günleri’ çerçevesinde Tanzanya’daki yetim çocuklarımızı da ziyaret etmiş onlarla yakından ilgilenmiştik. Tanzanya’da Hussein, Rukayya ve Gülsüm’ün hikâyesi bizleri çok etkiledi. Bu üç güzel kardeş, babaları vefat ettikten sonra evli olan ablalarının yanına sığınmışlar. Çocuklarımızın en büyük hayali kendilerine ait bir evlerinin olması. Seneler önce babaları ev inşaatına başlamış; ancak vefatından sonra evin inşaatı yarım kalmış. WEFA olarak yetimlerimizin hayallerini gerçekleştirmek üzere kollarımızı sıvadık. İnşaatı yarım kalan evi tamamlayacak ve yetim çocuklarımızı ev sahibi yapacağız.”

Ailenin mobilya ve beyaz eşya ihtiyaçlarını da gidereceklerini belirten Bakıcı,

“Aileye beyaz eşyadan mobilyaya ve mutfak gereçlerine kadar birçok temel ev eşyası yardımında da bulunacağız. WEFA olarak yetim çocuklarımızın güvenli ve rahat bir ortamda büyümeleri için her türlü desteği vereceğiz.”

Yetimlere Yardım Elinizi Uzatın! 

Tanzanya’daki yetim aileye yardım etmek isteyen  hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına “41004” yazılması gerekmektedir.