“Kış Güneşi Hediyeniz Olsun!” sloganıyla 2020/21 Kış Yardım çalışmalarını gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Türkiye’nin farklı illerindeki ihtiyaç sahiplerine çeşitli kış yardımı ulaştırıyor. WEFA, Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle Malatya’daki ihtiyaç sahibi ailelere ve yetimlere kış yardımı gerçekleştirdi.

Türkiye’deki kış yardımlarına devam eden WEFA, Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle Malatya’daki çocuklara ve muhtaç ailelere kış yardımında bulundu. WEFA Türkiye Yönetim Kurulu üyeleri Metin Çangır ve Aydın Arslan da dağıtımlara katıldı.

Yardım çalışmalarına ilişkin bilgi veren WEFA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Arslan şu sözleri kaydetti:

“Malatya’daki yardım çalışmalarımız çerçevesinde ihtiyaç sahibi ailelere odun, kömür ve zekât yardımı yaptık. Yetimlere kış yardımı ulaştırdık. Ev ev dolaşarak çocuklarımıza mont, bot, çorap, bere ile okul çantası, maske ve beslenme çantası hediye ettik. Hayırseverlerimize destekleri için teşekkür ederiz.”

WEFA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Metin Çangır da şu ifadeleri kullandı:

“İhtiyaç sahibi kardeşlerimizin ve çocuklarımızın sıcak bir kış geçirmesi için gayret gösteriyoruz. Türkiye’deki yardım çalışmalarımız mart ayının sonuna kadar devam edecek.”

Türkiye’de 11 İlde 5.000 Çocuğa Kış Yardımı

Bu sene Türkiye’deki kış yardım çalışmalarına Sivas ilinde start veren WEFA, Kayseri, Malatya, Afyonkarahisar, Yozgat, Gaziantep, Tokat ve Trabzon illerindeki yardım çalışmalarını ise Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştiriyor. Bu illerde ihtiyaç sahibi çocuklara TDV iş birliğiyle çeşitli kışlık malzemeler hediye edilecek. Öte yandan kış yardımı çalışmaları Sivas, Gümüşhane, Edirne ve İstanbul’da da devam edecek. Toplamda 5.000 çocuğa kışlık kıyafet yardımı yapılacak.

Kış Güneşi Tüm Dünyayı Isıtacak!

WEFA, 2020/21 kış yardımlarını “Kış Güneşi Hediyeniz Olsun!” sloganıyla gerçekleştiriyor. Kış yardım çalışmaları çerçevesinde muhtaç ailelere battaniye, kışlık giysi, gıda paketi, soba ve yakacak malzeme ile zekât yardımı yapılacak. WEFA, kış yardımlarını Türkiye, Moğolistan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Yemen ve Bangladeş’te gerçekleştirecek. Öte yandan 2020/21 kış yardımları kapsamında mültecilere de kışlık malzemeler ulaştırılacak. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Lübnan Arsal Kampı’na sığınan; çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veren mültecilere ve Bangladeş’teki kamplarda kalan Arakanlı Müslümanlara da kış yardımı yapılacak. WEFA’nın kış yardımları mart ayına kadar devam edecek.

Yetimlere Kış Yardımı – Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo201035” yazılması gerekmektedir. Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo