Yetimlere Hediye:

Burkina Faso’ya gitmeye hazırlanan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bölgede çeşitli yardım faaliyetleri gerçekleştirecek.

Afrika’daki yardım çalışmalarına devam eden WEFA, Burkina Faso’daki yetim çocukları ziyaret etmeye hazırlanıyor.

Yetimlere Hediye

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“WEFA olarak yılın belli dönemlerinde bazı ülke ve bölgelere ziyaretler gerçekleştiriyor, bölgedeki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize çeşitli yardımlar ulaştırıyoruz. Şimdi rotamızı Burkina Faso’ya çevirdik. Burkina Faso’da yoğun bir program bizi bekliyor. Program kapsamında ilk olarak yetimlerimize ve ailelerine yönelik yemek programı organize edecek, yetim çocuklara hediyeler vereceğiz.”

“İhtiyaç Sahiplerini İş Sahibi Yapacağız.”

Burkina Faso’da farklı yardım çalışmaları gerçekleştireceklerini söyleyen Bakıcı,

Gelir Temini projemiz kapsamında ihtiyaç sahiplerinin kendi geçimlerini temin edebilmeleri için onlara destek veriyor; onların iş sahibi olmasına vesile oluyoruz. Gelir Temini projemiz çerçevesinde Burkina Faso’da yoksul ailelere keçi, dokuma tezgâhı ve römorklu motosiklet hediye edeceğiz. Böylelikle aileler kendi gelirlerini kendileri temin edebilecekler.” dedi.

“Adak, Akîka, Şükür Kurbanlarınızı Yetimlere Ulaştırıyoruz.”

Bölgede kurban kesimi ve dağıtımı da yapacaklarını belirten Bakıcı,

“Hayırseverlerimizin WEFA’ya bağışladığı adak, akîka ve şükür kurbanlarını Burkina Faso’da öksüz ve yetimler başta olmak üzere bölgedeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracağız. Bağışçılarımıza kurbanlarının kesildiğine dair SMS de göndereceğiz. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler web sitemizi ziyaret edebilirler.” dedi.

Gıda Paketi ve Zekât Yardımı

Bakıcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Burkina Faso ziyaretimiz kapsamında bölgedeki ailelere gıda paketi ve zekât yardımında da bulunacağız. Ülkenin mutfak kültürüne göre hazırladığımız kumanya paketlerini ailelere ulaştıracağız.”

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Burkina Faso’daki yardım çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına proje numarası 43051 ile bağış türünü (Gıda paketi / zekât vs.) yazmanız gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantılar üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-YLRM-TR