WEFA Stadtallendorf gönüllüleri, geleneksel hale getirdikleri Hayır İftarları’nın bu yıl ikincisini gerçekleştirdiler. Aktif gönüllülerin davet edildiği iftar proğramına 120 kişi katıldı.

Seneye gönüllü sayısını 500’e çıkaracaklarını söyleyen WEFA’nın Stadtallendorf  Gönüllü Sorumlusu Havva Çil şöyle konuştu; “Geçtiğimiz yıl Arakan için yaptığımız iftar proğramını bu Ramazan’da yetimler yararına gerçekleştirdik. Bu Hayır İftarı’ndan toplanan bağışlarla Arnavutluk’ta WEFA’nın sponsor aile sistemi ile baktığı 100 yetim çocuğu sünnet ettireceğiz.“

 

Örnek çalışma; Stadtallendorf gönüllüleri

WEFA Stadtallendorf gönüllüleri, bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atarak Avrupa çapındaki özellikle bayan gönüllü çalışmaları için bir örnek teşkil ediyorlar. Gazze ve Pakistan yararına iki kez büyük salon toplantısı organize eden Stadtallendorf gönüllülerimiz, her ay gerçekleştirdikleri Hayır Kahvaltıları’nın yanı sıra yine her sene geleneksel olarak Hayır Mangalı adı altında yaz etkinlikleri yapıyorlar, ayrıca Hayır Kumbarası Kampanyamıza destek oluyorlar. WEFA’nın bölgedeki tanıtım çalışmalarına büyük katkıda bulunan ve şu an Ramazan Kampanyamız için çaba gösteren Çil ailesine ve tüm gönüllülerimize Kurumumuz ve tüm yetimler adına teşekkür ediyoruz.