Yetim Sponsorluk” sistemi ile hamiliğini üstlendiği Burkina Fasolu yetimlerle bir araya gelen WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu yetimler için futbol turnuvası düzenledi.

Burkina Faso’daki yetimleri ziyaret eden WEFA, yetimlere yönelik sosyal etkinlikler kapsamında futbol turnuvası organize etti. WEFA’nın yaptırdığı Sultan Ahmet Okulunda eğitim gören yetimlerin kıyasıya mücadele ettiği futbol turnuvası renkli görüntülere sahne oldu. İzleyicilerin tezahüratlarıyla daha da heyecanlı geçen turnuvada 16 takım yarıştı. Turnuvada birinci olan takımın her bir oyuncusuna altın rengi madalya, ikinci olan takımın her bir oyuncusuna ise gümüş rengi madalya verildi. Turnuvayı üçüncü olarak tamamlayan takımın her bir oyuncusuna ise bronz rengi madalya hediye edildi. Dereceye giren takımlar ödülllerini Burkina Fasolu Milletvekili Seg-Nogo Salamata’nın elinden aldılar. Turnuvanın en iyi oyuncusuna ise ödülünü WEFA Belçika Başkanı İbrahim Ural takdim etti.

Burkina Faso ziyaretine eşlik eden WEFA Belçika Başkanı İbrahim Ural turnuva sonrası şu sözleri kaydetti: “Burkina Faso ziyaretimiz kapsamında ilk olarak yetimlerimiz için futbol turnuvası düzenledik. Yetimlerimiz mutlu vakit geçirsinler istedik. Nitekim de öyle oldu. Yetimlerimizin gayreti, heyecanı ve neşesi görülmeye değerdi.”

17 Mart tarihine kadar Burkina Faso’da kalacak olan WEFA ekibi bölgedeki yardım çalışmalarına devam edecek.

Burkina Faso’da yapılacak yardım çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına desteklenecek projenin adı ve “Burkina Faso 2019” yazılması gerekmektedir.

“Yetim Sponsorluk” sistemi ile hamiliğini üstlendiği Burkina Fasolu yetimlerle bir araya gelen WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu yetimler için futbol turnuvası düzenledi.