WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu tarafından yetim çalışmaları kapsamında başlatılan “Süt Projesi” ile Pakistan’daki yetimhanede kalan yetimler güne süt içerek başlıyor. Bir yetimin bir yıllık süt bedeli 55 Avro.

WEFA, yetim çocukların sağlıklı büyümeleri ve gelişmeleri için başlattığı “Süt Projesi” ile Pakistan Sargodha Yetimhanesinde kalan yetimlere her sabah süt ikram ediyor. “Yetim Çocuklar İçin Bir Yudum Süt” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Genel Başkan Musab Aydın, “Büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu okul çağındaki çocuklar için, ergenlik dönemine kadar düzenli olarak süt içmeleri; sağlıklı kemik yapısına sahip olmaları, bağışıklık sistemlerinin güçlenmesi, fiziksel ve zihinsel gelişimleri açısından oldukça önemli. Yetimlerimizin, gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri amacıyla başlattığımız ‘Süt Projesi’ ile yetimhanede kalan çocuklarımız artık güne süt içerek başlıyor. Bir yetimin bir yıllık süt bedeli 55 Avro. Hayırseverlerimiz 55 Avro ile bir yetimin bir yıllık süt ihtiyacını karşılayabilecekleri gibi yapacakları daha az miktardaki bağışla da “Süt Projesi”ne katkı sağlayabilirler. Projemizi şimdilik Pakistan’da bulunan Sargodha Yetimhanesinde gerçekleştiriyoruz. Bu sene içinde Moğolistan, Burkina Faso ve Tanzanya’da bulunan yetimhanelerimizde de ‘Süt Projesi’ni hayata geçirmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

“Süt Projesi”ne destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfasından online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.