WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’nun Bosna’da destek verdiği yetimler Köln Havaalanın’nda güllerle karşılandı.

WEFA’nın 17 Aralık Pazar günü organize edeceği “Yetim Buluşması’na katılmak üzere Köln’e gelen Bosnalı yetimler Köln Havaalanı’nda WEFA ekibi tarafından güllerle karşılandı. Mutlu ve heyecanlı oldukları gözlenen yetimler Almanya’da bulunmaktan dolayı memnuniyet ve sevinç duyduklarını ifade ederken kendilerine burada görsel bir şölen yaşatan WEFA ekibine ve yanı sıra WEFA aracılığıyla yetimlere destek veren tüm hayırseverlere de teşekkür ettiler.

 

“Yetim Buluşması”na ilişkin bilgi veren Genel Başkan Musab Aydın, “Dünya üzerindeki yaklaşık 400 milyon çocuk anne veya babasını yahut her ikisini de kaybetmiş durumda. Bu çocuklar kaçakçılık, organ mafyası, madde bağımlılığı, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri gibi tehlikelerle karşı karşıya kalıyor. Onları böylesi ciddi tehlikeler karşısında yalnız bırakamayız. WEFA olarak 16 ülkede “Yetim Sponsorluğu” projemizi yürütüyoruz.

 

2 bine yakın yetime destek oluyor; onların barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalışıyoruz. Pazar günü Köln’de organize edeceğ

imiz “Yetim Buluşması” ile de yetimler konusunda farkındalık oluşturmak istedik. Programımızın onur konukları Bosna ve Arnavutluk’tan gelen yetimlerimiz olacak. Böylesi anlamlı programda yetimlerimizi ağırlamak bizler için büyük bir mutluluk. İntersaal’da gerçekleştireceğimiz programımıza buradan bir kez daha tüm hayırseverlerimizi aileleri ile davet ediyorum.” dedi.

 

Intersaal Im Gewerbegebiet Pesch 12A, 50767 Köln adresinde gerçekleştirilecek olan ve bu sene 7.’nin organize edileceği “Yetim Buluşması’nda Bekir Develi, Ömer Karaoğlu ve Resul Aydemir’in yanı sıra Grup Ravza, Nart Dance Köln, Fatih Mehter de sahne alacak. Programda ayrıca yetimlerin de yöresel dansları yer alacak.