WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Yetim Sponsorluğu sistemi ile yetime hamilik yapan bağışçılara sponsoru olduğu yetim hakkında ilerleme raporu gönderdi.

 

Yetim Sponsorluğu sistemiyle yetim çocuklara düzenli olarak destek veren WEFA, yetim hamilerine yetim ilerleme raporu gönderdi. İlerleme raporunda yetim çocuğun aktüel fotoğrafı yer alıyor.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu ifadeleri kullandı:

“Yetim Sponsorluğu sistemiyle 24 ülkede 5.000’e yakın yetimin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına düzenli olarak destek vermekteyiz. Sene de bir defa yetim hamilerine kendi yetimleri hakkında bilgi gönderiyoruz. Yetim sponsorlarına kurumumuz tarafından bu senenin ilerleme raporları gönderildi. İlerleme raporunda yetim çocuğun aktüel fotoğrafının yanı sıra yetimin sertifikası ve okul karnesi ile yetimin boyadığı resim vb. bilgiler yer alıyor. Böylelikle bağışçılar hamiliğini üstlendiği yetimini daha yakından tanıyabilecek, yardımların bir yetimin hayatını nasıl olumlu yönde şekillendirdiğine yakından tanıklık edebilecekler. Öte yandan bu bayramda da bayramlık kıyafet bekleyen bazı çocuklarımızın kaleme aldığı açık mektupları da ilerleme raporuna ekledik. Bağışçılarımıza buradan açıklamış olalım; almış oldukları mektuplar kendi yetimlerinin yazdığı mektuplar değil. Dünyanın farklı yerlerindeki çocuklarımızdan gelen mektupları bizler okuyunca duygulandık, mutlu olduk. Tüm bağışçılarımızı da bu sevince ortak etmek amacıyla ilerleme raporuna yetimlerin açık mektubunu da ekledik.”

 

Kendilerine yetimiyle ilgili ilerleme raporu gelmeyen bağışçılar bilgi almak için waisen@wefa.org adresine E-Mail yazabilirler. Öte yandan bağışçılar WEFA Yetim Birimi ile +491631854567 numaralı Whatsapp hattı üzerinden iletişime geçebilirler.

Yetim Sponsorluğu

WEFA’nın yetim çalışması yaptığı bölgelerdeki yetimlerden herhangi birine destek olmak isteyen hayırsever, ilgili talebini WEFA’ya bildirir. Yetim Sponsorluğu sistemiyle desteklenecek olan yetim WEFA tarafından belirlenir. Yetime dair bilgiler hayırsever ile paylaşılır ve uygun olan en yakın tarihten itibaren Yetim Sponsorluğu sistemi başlatılır. Senede bir kez yetimin güncel bilgilerini içeren ilerleme dosyası onun hamiliğini üstlenen hayırsevere ulaştırılmaktadır. Yetim sponsoru olmak isteyen hayırseverler form doldurup taleplerini WEFA’ya iletebilirler.