Yetimler Bayrama Mutlu Girsin!

Yetime Bayramlık Hediye:

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte yardım çalışmalarına hız veren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu bayramda da yetimlere bayramlık kıyafet hediye edecek.

Her bayram binlerce yetim çocuğa bayramlık kıyafet yardımında bulunan WEFA, bu Kurban Bayramı’nda da yetimleri yalnız bırakmıyor. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Yetim çocuklara yönelik yaptığımız çalışmalarımıza ayrı bir önem atfediyoruz. ‘Yetim Sponsorluğu’ sistemiyle 24 ülke ve bölgede 5.000’den fazla yetim çocuğumuza hamilik yapıyor; yetimlerin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına düzenli destek veriyoruz. Ramazan, kurban ve kış kampanyalarımız kapsamında da çocuklarımıza çeşitli yardımlar ulaştırıyoruz. Baba sevgisinden mahrum büyüyen çocuklarımızı bilhassa bayram günlerinde yalnız bırakmıyor; çocuklarımız bayramı buruk geçirmesinler, bayrama mutlu girsinler diye onlara bayramlık kıyafet hediye ediyoruz. Bu Kurban Bayramı’nda da yetim yavrularımızı sevindirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu bayram yaklaşık 7.000 çocuğumuza bayramlık hediye etmeyi planlıyoruz. Hayırseverlerimiz de bağışlarıyla bu anlamlı yardım çalışmamıza destek verebilirler.”

 

Yetimlere Bayramlık Hediye Edin!

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ

Adak

2022 KURBAN KAMPANYASI

WEFA, bu seneki kurban yardımlarını yine Asya, Afrika, Balkanlar, Orta Doğu ve Türkiye’de gerçekleştirecek. Geçen yıl 40.166 hisse kurbanı toplamda 1.445.976 kişiye ulaştıran WEFA, bu sene de büyük bir titizlikle çalışmalarını sürdürüyor. Yetim ailelerine, mültecilere, yetimhanede kalan çocuklara, okul ve medreselerdeki öğrencilere, kimsesizlere, hastalara ve ihtiyaç sahibi kimselere kurban yardımları ulaştırılacak.

Bir kurban hissesinin bedeli 65 Euro’dan başlamakla birlikte bölgelerin sosyo-ekonomik realitesine göre belirlenmiştir. Kurban fiyatları her ülkede farklılık gösterdiği için aynı fiyat aralığında olanları bir grup altında toplayan WEFA, bu yıl Grup A, B, C, D, E ve F olmak üzere altı farklı grupta yer alan ülkelerde kurban kesimi gerçekleştirecek. Hayırseverler, ülkeler ve gruplarla ilgili ayrıntılı bilgiye wefa.org sitesinden kolayca ulaşabilirler.

Kurban Bayramı’nın 2. günü (10 Temmuz Pazar) saat 22.00’a kadar kurban bağışı gerçekleştirilebilir. Bu tarihe kadar bağışın WEFA’ya ulaşmış olması gerekmektedir.

KURBAN BAĞIŞI İÇİN

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ

Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

Kurban bağışında bulunmak isteyen ve/veya yetim çocuklara bayramlık kıyafet hediye etmek isteyen hayırseverler  wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi 0221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına bağış amacının yazılması gerekmektedir.

OFİSLERİMİZ

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ