YETİMLERLE İLGİLİ HADİSLER

“Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben, cennette şöyle (işaret ve orta parmağını göstererek) yan yana bulunacağız.” (Müslim)

“Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını oksa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin.” Ravi: Hz. Ebud Derda (ra)

“Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır.” (Ahmed ibni Hanbel)

“Sofralarında yetim bulunduran kimselerin sofrasına şeytan asla yaklaşamaz.” (Taberânî)

“Bir kimse, müslümanların arasında bulunan bir yetimi alarak yedirip içirmek üzere evine götürürse, affedilmeyecek bir suç işlemediği takdirde, Allah Teala onu mutlaka cennete koyar”. (Tirmizî)

“Allah’a en sevgili ev, içinde ikram gören yetim bulunan evdir.” Ravi: Hz. Ibni Omer (ra)

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, dünyanın her yerindeki kimsesiz çocuklara yardım eli ulaştırıyor ve geleceklerine umut olmaya devam ediyor. Sen de bizlerle eşit şartlarda olmayan yetim çocuklarımıza ”yetim sponsorluk sistemi” ile ulaşabilir ve bir yetimin aylık giyim, barınma, gıda ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.