YETİM FONUNUN AMACI

Yetimlere yönelik çalışmalara destek vermek isteyen hayırseverler diledikleri meblağ ile bir defaya mahsus ya da aylık düzenli olarak Yetim Fonu’na bağış yapabilirler. Bu havuzda toplanan bağışlar yetimhane tadilatları, yetimlerin eğitim ve sağlık hizmetleri ile bayramlık giysi alımları ve yetimlere yönelik sosyal etkinliklerin düzenlenmesi gibi projelerde kullanılır.

YETİM ÇOCUKLARA SİZ DE DESTEK OLUN!

Toplumun en korunmaya muhtaç kesimini yetimler oluşturur. Ailelerini kaybeden, sahipsiz ve korunmasız kalan bu çocuklar insan kaçakçılığı, çocuk askerliği, çocuk işçiliği, organ mafyası, madde bağımlılığı ve dilenci şebekeleri gibi ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu çocuklara güzel bir gelecek sunmak hepimizin sorumluluğundadır. Bizler WEFA olarak yaşamını tek başına idame ettirmeye gücü yetmeyen yetimlere, kendi ayakları üzerinde duracak yeterliliğe ulaşıncaya kadar maddi destek sağlarken inşa ettiğimiz yetim okulları ile onların güvenli bir ortamda büyümelerine yardımcı oluyoruz. Eğitim alanında hayata geçirdiğimiz projelerimizle de yetimleri hayata hazırlıyor, onların donanımlı, kültürlü ve bulundukları topluma faydalı birey olmaları noktasında önemli çalışmalar yürütüyoruz

YETİM FONU HAVUZU

Yetim çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla oluşturduğumuz fon ile yetimhanelerimiz de ve yetim okullarımız da bulunan çocuklarımızın eğitim, giyecek, barınma ve gıda ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

  • Yetim Sponsor Sistemi : Bir yetim çocuğumuzun aylık gideri 35 € olup, sponsorluk sistemi ile yapılan yardımlar yalnızca sponsor olunan yetimin ihtiyaçları için harcanmaktadır.
  • Yetim Fonu Havuz Sistemi : Havuz sistemimiz ile kimsesiz çocuklarımız için gerekli yetimhane yapımı, yetim ailelerine destek, yetim çocuklarımıza hediyeler, sosyal etkinlikler, yetimhanelerin onarımı ve eksikliklerin giderilmesi, yetimlerimiz için gelişim projeleri için gerekli fonu oluşturulmaktadır.

AİLE SEVGİSİNE HASRET YETİMLERE WEFA ARACILIĞI İLE YARDIM EDEBİLİRSİNİZ

Sizler de Yetim Sponsorluğu sistemi ile bir yetim çocuğumuza sponsor olabilir; yetim bir çocuğun aylık ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Ya da yetim fonuna yapacağınız dilediğiniz miktardaki bağış ile yetim çocuklarımızın ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.

Yetimlerimiz için bağışta bulunmak isteyen hayırseverlerimiz  wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ