İsviçre’de bulunan Basel Fetih Camii’nde haftasonu din dersi gören çocuklar kendi yaptıkları tatlıları satarak elde ettikleri geliri WEFA aracılığıyla yetimlere gönderdiler.

İsviçre’de Basel Fetih Camii’nde haftasonu din eğitimi alan yaklaşık 13 çocuk muhtaç coğrafyalarda yaşayan yetim kardeşlerini unutmadılar. Yardım hazırlıklarına bir gün önceden başlayan çocuklar annelerinin yardımıyla hazırladıkları çeşitli ikramlıkları satarak yetimlere destek oldular. Çocuklarda yardımlaşma bilincinin pekişmesi için böyle bir yardım çalışması yaptıklarını aktaran eğitimci Rafiye Hanım, “Afrika’daki yetimlerin yaşam şartları hakkında çocuklara bilgiler aktardım. Kendilerinin sahip olduğu pek çok şeyden oradaki yetimlerin mahrum olduğunu öğrenen çocuklarımız yetimlere yardım etmek istediler. ‘Yetim kardeşlerimiz için ne yapabiliriz?’ sorusu üzerine ortak bir karara vardık. Çocuklarımız kendilerinin de emek verdiği tatlıları hazırlayarak satışa sundular. Satıştan elde ettikleri geliri WEFA’nın yetimlerle ilgili projesine gönderdik. WEFA tarafından tüm çocuklarımıza birer sertifika takdim edildi. Çocuklarımız şimdi yetim kardeşlerine yardım etmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyor.” ifadelerini kullandı.

Yardımlaşma bilincinin çocuk yaşlarda oluştuğunu belirten Genel Başkan Musab Aydın, “Küçük yaşlarda başkası için bir şey yapabilme duygusu çocukların gelişimlerinde önemli rol oynamaktadır. Bugün yetim kardeşlerini unutmayan bu çocuklarımız yarının iyilik elçileri olacaklar. Birlik ruhu ile gerçekleştirdikleri bu anlamlı eylemden ötürü çocuklarımızı tebrik ediyorum.” dedi.