WEFA Uluslararası İnsani Organizasyonu Ramazan ayı boyunca yetimhanelerde ve medreselerdeki çocuklara her akşam iftar yemeği verecek. 150 Euro bağışta bulunan hayırseverlere video ve resim de gönderilecek.

WEFA, 2022 Ramazan Kampanyası çerçevesinde dünyanın farklı ülkelerindeki yetimlere ve medrese öğrencilerine her akşam iftar yemeği ikram edecek. Yardım çalışmasıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“On bir ayın sultanı Ramazan; fazilet bakımından nice güzelliklerin bahşedildiği mukaddes bir ay. Bu kutsal ayda yetimhanelerde ve medreselerdeki çocuklarımızı da yalnız bırakmayacak, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi çocuklarımızı her akşam iftar sofralarımızda misafir edeceğiz.”

Hafızlık Talebelerine İftar Yemeği

İftar yemeği yardım çalışmasını Asya ve Afrika’da gerçekleştireceklerini belirten Bakıcı,

“Ramazan ayı boyunca her akşam 11 farklı ülkede yetimhaneler, medreseler başta olmak üzere toplamda 15 ayrı mekânda iftar sofraları kuracağız. Duruma göre bazı ülkelerde birden fazla bölgede iftar sofralarımız olacak. İftar sofralarımızda hafızlık eğitimi alan yetimleri, medrese talebelerini, yetimhanede kalanlar çocukları ve bölgedeki ihtiyaç sahibi yetimleri ağırlayacağız.”

“Bağışçılara Video ve Resim Gönderiyoruz.”

İftar yemeği bağışında bulunanlara resim ve video gönderileceğini söyleyen Bakıcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Asya ve Afrika’da gerçekleştireceğimiz bu anlamlı yardım çalışmamıza hayırseverlerimiz de destek verebilirler. Hayırseverlerimiz yapacakları 150 Euro bağışla 30 yetimin bir günlük iftar yemeğini karşılamış oluyorlar. 150 Euro bağışta bulunan hayırseverlere resim ve video gönderiyoruz. Bu yüzden hayırseverlerimiz kimin adına iftar yemeği verdiklerini kurumumuza iletmeyi unutmasınlar.”

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yetimhanelerde ve medreselerde iftar vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “41354” ile “adına bağış yapılan kişinin isminin” yazılması gerekmektedir.

26.04.2022 tarihinden sonra  gelen bağışlar iki ayrı şekilde değerlendirilecektir. Yine bu ramazanda ihtiyaç sahiplerine iftar verilecek; ancak bağışçılara video gönderilmeyecektir.  Bağışlar yine ilgili yetimhanelerde ve medreselerde kalan çocuklar için kullanılacak olup, Ramazan ayından sonra çocuklara akşam yemeği yardımı yapılacaktır. Bağışçılara yine video da gönderilecektir. 26.04.2022 itibarıyla bağış yapan bağışçılar yukarıda belirtilen seçeneklerden birini tercih edebilirler. Gönderme amacı kısmında bu tecihlerini belirtmeleri gerekmektedir.

ALTRUJA-PAGE-O1FC-TR