Yetim çocuklara yönelik çalışmalarına devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Arnavutluk’ta işitme kaybı yaşayan bir çocuğa işitme cihazı hediye etti.

WEFA, “Yetim Sponsorluğu” projesi kapsamında Arnavutluk’ta destek verdiği çocuğa işitme cihazı yardımında bulundu. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Bir çocuğumuzu daha mutlu etmenin sevincini yaşıyoruz. Arnavutluk’ta bir kızımıza işitme cihazı temin ettik ve sağlığına kavuşmasına vesile olduk. 2015 yılından beri düzenli destek verdiğimiz Alesia, şefkat şemsiyemiz altına aldığımız çocuklarımızdan sadece biri. Alesia babasını daha 2 yaşındayken kaybetmiş. Annesi ise engelli, yürümekte zorluk çekiyor.”

“Güzel Hikâyelere Vesile Oluyoruz.”

“Arnavutluk’ta annesi ve ablasıyla beraber yaşayan kızımız çocuk yaştan beri işitme kaybı yaşıyordu. Alesia bir gün hamisine yazdığı bir mektupta bu sıkıntısını dile getiriyor ve sponsor ailesinden hediye olarak işitme cihazı istediğini yazıyor. Sponsor ailemiz de kızımızın bu talebini karşılıksız bırakmıyor ve Alesia’ya işitme cihazı hediye etmek istediklerini bize bildiriyorlar. Bunun üzerine biz de işitme cihazı fiyatları hakkında bir araştırma yaptık. Almanya’nın Berlin şehrinde işitme cihazları satan Amplifon firmasıyla görüştük. Firma sahibi, Alesia’nın hikâyesini öğrenince hiçbir ücret talep etmedi ve işitme cihazını kızımıza hediye etmek istedi. Sponsor ailemiz de kargo ücretini üstlendi ve kızımıza ayrıca harçlık da gönderdi. WEFA olarak böylesi güzel hikâyelere vesile olmak bizler için gurur verici. Buradan hem Amplifon firmasına hem de sponsor ailemize Alesia’ya desteklerinden ötürü yeniden teşekkür ediyoruz.”

“5 Binden Fazla Yetim Çocuk Şefkat Şemsiyemiz Altında.”

Dünyanın farklı ülke ve bölgelerinde 5 binden fazla çocuğa “Yetim Sponsorluğu’ projesi kapsamında düzenli destek verdiklerini belirten Bakıcı,

Hayırseverlerimizin de desteğiyle ihtiyaç sahibi yetim yavrularımızın eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına düzenli olarak katkı sunuyoruz. Yetim hamisi ile yetim çocuk arasında sevgi bağının kurulmasına vesile oluyoruz. Alesia, hayatına dokunduğumuz çocuklarımızdan sadece biri. Hâlihazırda 5 binden fazla yetim çocuk şefkat şemsiyemiz altında. WEFA olarak bizler daha fazla yavrumuzun geleceğe güvenle bakabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Projemize destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfamızdan detaylı bilgiye ulaşabilirler.” dedi.

Yetim Sponsorluğu Başvuru Formu

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ