Yetim çocuklara yönelik yardım faaliyetlerini yıl boyunca devam ettiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 1 Ekim – 30 Kasım tarihleri arasında “Yetimlerimizle Buluşma Günleri”  organize edecek.

WEFA, “Yetimlerimizle Buluşma Günleri” çerçevesinde beş farklı ülkeye ziyaret gerçekleştirecek. “Yetimlerimizle Buluşma Günleri” etkinliğiyle ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu sözleri kaydetti:

“Yetimlere iyilik etmek, onlara kucak açmak, bakımları ve korunmalarıyla ilgilenmek kuşkusuz insan olmanın getirdiği en temel yükümlülüklerdendir. WEFA olarak korunmaya muhtaç yetimlere özel bir ihtimam gösteriyor, onların daha iyi yaşam şartlarına kavuşmaları için çalışmalar yürütüyoruz. “Yetim Sponsorluğu” sistemiyle yetimlerin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına düzenli olarak destek vermekteyiz. Bununla birlikte yılın belli dönemlerinde yetimlere yönelik bayramlık kıyafet, zekât yardımı, kışlık giyecek yardımı, kırtasiye yardımı vb. çalışmalar gerçekleştirerek onlara destek olmaktayız.”

“Yetimlerimizle Buluşma Günleri”  kapsamında 5 farklı ülkede yetimlere özel etkinlikler düzenleyeceklerini belirten Aydın,

“Arnavutluk, Lübnan, Türkiye, Tanzanya ve Moğolistan’ı ziyaret edecek orada yetim çocuklarımızla bir araya geleceğiz. 1 Ekim- 30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz etkinlik kapsamında bölgedeki yetimlere zekât, gıda paketi ve sadaka yardımında bulunacak, adak, akîka, şükür kurbanı kesimi ve dağıtımı yapacağız. Yetimlerin hayallerini gerçekleştirmek amacıyla çocuklara bisiklet de hediye edeceğiz. Bununla birlikte yetim çocuklarımıza eğitim materyali desteğinde bulunacağız.” dedi.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yetim çocuklara destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org/online sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına proje numarası 4980 ile bağış türünü (sadaka/bisiklet/ zekât vs.) yazmanız gerekmektedir. (Örn.: 4980 sadaka)

Öte yandan aşağıda bulunan bağlantılar üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yetim Sponsorluğu Başvuru Formu

Yetim Sponsorluğu sistemiyle yetim bir çocuğun eğitim, sağlık, gıda ve barınma ihtiyaçlarını karşılayabilir, yetimlerin geleceğe umutla bakmasına vesile olabilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-ERKB