Krizin ciddi boyutlara ulaştığı Yemen’de insanlar kış mevsimini endişeyle bekliyor. Ocak ayında Yemen’e yardım amacıyla gidecek olan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu yıl da Yemen’e kış yardımı ulaştıracak.

2019-20 kış yardımları kapsamında Yemen’e ziyaret gerçekleştirecek olan WEFA, bölgedeki ihtiyaç sahiplerine bu yıl da kış yardımında bulunacak. WEFA ekibine eşlik edecek olan WEFA Hollanda Başkanı Ebuzer Kılıç Yemen’deki kış yardımlarına ilişkin şu bilgileri aktardı: “İnsani krizin ölümcül boyutlara ulaştığı Yemen’de insanlar evlerini savaşlar sebebiyle terk etmek zorunda kalıyor. Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte çadır kentlerde yaşam daha da zorlaşıyor. Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan ‘Küresel İnsani Yardım 2020’ raporuna göre dünya üzerinde yardıma en fazla muhtaç olan ülkelerin başında yıllardır iç savaş hâlinde olan Yemen yer alıyor. WEFA olarak bizler de kış yardımlarımız çerçevesinde ocak ayında Yemen’e gidecek ve oradaki kardeşlerimize kışlık giysi, gıda ve zekât yardımı yapacağız.”

WEFA’nın daha önce de Yemen’e kış yardımı ulaştırdığından bahseden Kılıç, “2018-19 kış yardımları kapsamında WEFA olarak Yemen’de battaniye yardımı gerçekleştirmiştik. Bu yıl yapacağımız yardım çalışmalarımızla yine Yemenli kardeşlerimize yalnız olmadıklarını hissettireceğiz. Hayırseverlerimiz de yapacakları bağışlarla Yemen’deki kış yardımlarımıza destek olabilirler.” dedi.

WEFA’nın Yemen’deki kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir.