İnsani krizlerin yaşandığı Yemen’e yardım ulaştırmaya devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu kış yardımları çerçevesinde Yemen’deki ihtiyaç sahiplerine kışlık malzeme ulaştırdı.

Dünyanın en büyük insani krizlerinden birinin yaşandığı Yemen’de insanlar dışarıdan gelecek yardımlara muhtaç. Yemen halkını yalnız bırakmayan WEFA, Yemen’deki ailelere çeşitli kış yardımında bulundu. İhtiyaç sahibi ailelere battaniye ve zekât dağıtılırken, çocuklara ise kışlık kıyafet hediye edildi.

WEFA’nın Yemen’deki kış yardımları mart ayına kadar devam edecek.

yemen’e yardım

yemen’e yardım

WEFA’dan Yemen’e İnsani Yardım

Uzun yıllardır süren iç savaş ve çatışma Yemen‘deki su sistemlerine ve sağlık sektörüne ciddi şekilde zarar verirken mevcut hijyen koşulları, yetersiz beslenme, ilaç ve tıbbi malzemedeki eksiklik kolera gibi salgın hastalıklara da davetiye çıkarıyor. Birleşmiş Milletlere göre Yemen’de 22 milyondan fazla kişi yardıma ve korunmaya ihtiyaç duyuyor.

WEFA, krizin her geçen gün daha da derinleştiği Yemen’e insani yardım ulaştırmaya devam ediyor. Yemen’e yönelik gerçekleştirilen yardım çalışmaları çerçevesinde bugüne dek Yemen’deki ihtiyaç sahiplerine gıda ve temiz su yardımı yapılırken Ramazan, kurban ve kış yardımları kapsamında da bölgeye insani yardım ulaştırıldı. Yaşanan iç savaş nedeniyle sağlık sisteminin de çöktüğü Yemen’e ilaç ve tıbbi malzeme ile hijyen paketi desteği de sağlandı. Öte yandan Yetim Sponsorluğu” sistemi ile Yemen’deki yetimlere de hamilik yapan WEFA, yetimlerin gıda, barınma, sağlık, eğitim gibi yaşamsal giderlerine düzenli destek vermektedir.

yemen’e yardım

yemen’e yardım

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo201035” yazılması gerekmektedir. Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo