Yemen’de gerçekleştirdiği yardım çalışmalarına hız kesmeden devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu sene de Yemen’e kurban yardımı ulaştıracak.

Dünyanın en büyük insani krizlerinden birinin yaşandığı Yemen’de koronavirüs salgınının boyutu da gün geçtikçe derinleşiyor. Yemen’de milyonlarca insan hayatta kalabilmek için acil yardıma ihtiyaç duyuyor. Yemen’e düzenli olarak yardım ulaştıran WEFA, bu Kurban Bayramı’nda da Yemen’deki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayacak. Yemen’deki yardım çalışmalarına ilişkin ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu ifadeleri kullandı: “Yemen’de dünyanın en büyük insani krizlerinden biri yaşanıyor. Pandemi nedeniyle bu durum ne yazık ki ciddi boyutta artmaya devam ediyor. Kıtlık, açlık, gıda güvensizliği, sağlık sektöründeki yetersizlik insanları daha da çaresiz bırakıyor. 2018 yılında Yemen için başlattığımız Acil Yardım kampanyamız çerçevesinde bu zamana kadar Yemen’e gıda paketi, kış yardımı, hijyen ve temiz su yardımı ile ilaç ve tıbbi malzeme ulaştırdık. Yemen’in farklı bölgelerinde adak, akîka, şükür kurbanı kesim ve dağıtımı gerçekleştirdik. Öte yandan “Yetim Sponsorluğu” sistemi ile Yemen’deki yetim çocuklara da hamilik yapıyoruz. Hâlihazırda Yemen’de 300 yetimin gıda, barınma, sağlık, eğitim gibi yaşamsal giderlerine düzenli destek veriyoruz. Ramazan ayında da Yemen’e çeşitli yardımlar ulaştırdık. Bu Kurban Bayramı’nda da Yemen’deki kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız. Bu sene de Yemen’e kurban yardımında bulunacağız.”

Hayırseverlere destek çağrısında bulunan Aydın, “Yemen’e yönelik gerçekleştirdiğimiz yardım çalışmalarımıza büyük destek veren hayırseverlerimize buradan teşekkür etmek istiyorum. Ancak unutmayalım ki Yemen’de insanlar dışarıdan gelen yardımlarla ayakta durabiliyor. Gelin, bu Kurban Bayramı’nda da Yemen’de bizleri bekleyen ihtiyaç sahiplerine hep birlikte yardım elimizi uzatalım; onların yaralarını hep beraber saralım ve Kurban Bayramı’ndan en güzel şekilde istifade etmelerini sağlayalım.” dedi.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın Yemen’deki kurban yardım çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo