Yemen’de 2019 yılında gerçekleşen sel felaketinin ardından evi yıkılan bir aile için WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu yeniden ev inşa edecek.

WEFA, Yemen’de 2019 yılında meydana gelen sel felaketinin ardından evi yıkılan yetim aile için yeniden ev inşa ediyor. Yardım çalışmasıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bakıcı şu ifadeleri kullandı:

“WEFA olarak daima mazlum ve mağdurun sıkıntısını gidermek için büyük bir özveriyle yardım çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Düzenli olarak insani yardım ulaştırdığımız Yemen için bu defa farklı bir çalışma başlattık. Geçen yıl Yemen’de yaşanan sel felaketinin ardından evi yıkılan yetim ailenin evini yeniden inşa edeceğiz. Öte yandan mutfak araç gereçlerinin yanı sıra yeni eşya ve mobilya da alacağız. Amacımız yetim çocukları için kaygılanan bir annenin yarasına merhem olmak ve masum çocukların güvenli bir evde yaşamalarını sağlamak. Hayırseverlerimiz de Yemen’deki bu yardım çalışmasına destek verebilir, içinde bulunduğumuz mukaddes Ramazan ayında muhtaç bir annenin sıkıntısının giderilmesine vesile olabilirler.”

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yemen’deki yardım çalışmasına destek vermek isteyen hayırseverler “http://go.wefa.org/201010“ bağlantısına tıklayarak güvenilir ve hızlı bir şekilde bağışta bulunabilirler.