YEMEN’DE İNSANLIK GÜNDEN GÜNE ÖLÜYOR

Yoksulluğun zirvede olduğu Yemen’de içler acısı insani kriz yaşanıyor. Her on dakikada bir çocuk yaşamını yitirirken, Birleşmiş Milletler’in raporlarına göre insanlık krizinin yaşandığı Yemen’de her yıl 5 yaş altında 85 bin çocuk yaşamını yitiriyor. Bu mazlum ülkenin yardıma muhtaç insanları çaresizlik içinde yaşanan acılara ve ölümlere karşı sabretme mücadelesi gösteriyor.

Ülkedeki iç savaşın devam ettiği belirtilen raporlarda ülke nüfusunun %51’i temel gıda maddelerine ulaşamadığı ve yaşanan gıda krizi nedeniyle mazlum Yemen halkının kopardıkları bitkileri kaynaratak hayatta kalma mücadelesi verdikleri belirtiliyor.

Temel gıda, temiz içme suyu ve temel tıbbi malzemelere ulaşamayan yoksul Yemen halkı insani yardım bekliyor. Ülkede 12 milyon kişi yeterli gıda ve temiz suya ulaşamazken, küçük çocuklar da okula devam edemiyor.

yemen

KARDEŞLERİMİZ YEMEN’DE YARDIM ELİ BEKLİYOR

Krizin her geçen gün derinleştiği Yemen’de mazlum halk iç savaş yüzünden evlerini terk ederken çadır kentlerde soğuk kış şartları ve açlık karşısında yaşam mücadelesi veriyorlar. Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan “Küresel İnsani Yardım 2020’” raporuna göre dünya üzerinde insani yardıma en fazla muhtaç olan ülkelerin başında yıllardır iç savaş hâlinde olan Yemen yer alıyor.

Bizler ise; Yemen’de kardeşlerimiz açlıktan yaşamlarını yitirirken, yaşanan bu insanlık dramına seyirci kalamayız. WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu olarak, yaşanan iç savaş ve insanlık krizi nedeniyle açlık ve yoklukla mücadele eden Yemen’e yardım eli ulaştırarak yardıma muhtaç kardeşlerimizin sorunlarına çözümler oluşturuyoruz.

WEFA olarak, Yemen için başlattığımız “Acil Yardım” kampanyası ile ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için temel gıda, tıbbi ve hijyen malzemeleri ulaştırırken, Kış Yardımı” kapsamında çadırlarda yaşam mücadelesi veren muhtaçların battaniye, soba ve giysi gibi temel ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ayrıca hayırseverlerimizin akika, adak ve şükür kurbanlarını düzenli aralıklarla Yemen’de keserek, kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine teslim ediyoruz.

Kış yardımları kapsamında yardım çalışmalarına hız kesmeden devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Yemen’deki ihtiyaç sahiplerini bu kış da unutmadı.

WEFA ARACILIĞI İLE YEMEN’E ULAŞTIRILAN YARDIMLAR

Dünyanın neresinde olursa olsun yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine kucak dolusu iyilik ve umut götürmek için çalışmalarına devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, insanlık krizinin yaşandığı Yemen’e yardım eli ulaştırarak kardeşlerimizin yaşadığı acıyı hafifletmeye çalışıyor.

WEFA’nın Yemen Yardımları:

  • KIŞ YARDIMLARI: “Kış Yardımı” kapsamında WEFA, başta çocuklar olmak üzere çadırlarda yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine mont, bere, battaniye, temel gıda ve zekât yardımları ulaştırdı. Geçen yıl 750 aileye kış yardımları ulaştıran WEFA, bu yıl da Yemen’de kış yardımlarına devam ediyor.
  • ACİL YARDIMLAR: Yemen’de üç farklı yardım projesi yürüten WEFA, acil yardımlar kapsamında temel gıda, tıbbi malzeme ve hijyen paketi dağıtarak yalnızca geçen yıl 1142 aileye temel gıda paketi ve 943 aileye hijyen paketi ulaştırarak hayırseverlerinin emanetlerini ihtiyaç sahiplerine teslim etti.
  • YETİM SPONSORLUK SİSTEMİ: Yemen’e yardım eli ulaştıran WEFA, hâlihazırda 300’e yakın yetim çocuğumuza yetim sponsorluk sistemi ile düzenli yardım ulaştırarak yetimlerin eğitim, sağlık ve barınma ihtiyaçlarını gidermektedir. Yetim çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunabilmek için hayırseverlerimizin desteği ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.
  • ADAK, AKİKA VE ŞÜKÜR KURBANI: Düzenli aralıklarla yardım faaliyetlerini gerçekleştirdiği ülkelerde adak, akika ve şükür kurbanı keserek ihtiyaç sahiplerine dağıtan WEFA, Yemenli kardeşlerimizin sofrasına bereket götürmeye devam ediyor.

SEN DE YEMEN’E YARDIM ELİ UZAT

Açlıktan uyuyamayan çocuklar, bebeklerini emziremeyen anneler ve yaşanan yoksulluk, açlık karşısında çaresiz kalan babalar için siz de yardım elinizi uzatın. Yemen’e insani yardım ulaştıran WEFA’ya bağışlarınızı ulaştırarak, Yemen’de yaşanan insanlık ayıbının son bulmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yemen’e yardım eli ulaştırmak isteyen hayırseverlerimiz  wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.

Unutmayın! Kardeşlerimiz Yemen’de yardım eli bekliyor…

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.