Yemen Yardım Bekliyor

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yayımlanan raporda, bu yıl içinde 5 yaşının altındaki 400 bin çocuğun açlıktan ölme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu vurgulandı.

 BM çatısı altındaki Dünya Gıda Programı, Gıda ve Tarım Örgütü, Dünya Sağlık Örgütü ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Yemen’deki insani krizle ilgili olarak ortak bir rapor yayımladı. Raporda, Yemen’de beş yaşın altındaki yaklaşık 2,3 milyon çocuğun 2021’de yetersiz beslenme ve açlık tehdidi altında olduğu açıklandı. Bunlardan 400 bininin ise açlıktan ölme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu vurgulandı.

Nüfusun Yüzde 80’i İnsani Yardıma Muhtaç

Yemen dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alıyor. Yemen’de iç savaş nedeniyle dünyanın en büyük insani krizlerinden biri yaşanıyor. Korkunç boyutlara ulaşan insani kriz nedeniyle nüfusun yüzde 80’i insani yardıma ihtiyaç duyuyor.

Pandemi nedeniyle Yemen’de mevcut insani kriz de eşi görülmemiş bir boyutta artmaya devam ediyor. Uzun yıllardır süren iç savaş ve çatışma ülkedeki su sistemlerine ve sağlık sektörüne ciddi şekilde zarar verirken mevcut hijyen koşulları, yetersiz beslenme, ilaç ve tıbbi malzemedeki eksiklik kolera gibi salgın hastalıklara da davetiye çıkarıyor.

WEFA Yemen’e İnsani Yardım Ulaştırmaya Devam Ediyor

WEFA, krizin her geçen gün daha da derinleştiği Yemen’e düzenli olarak insani yardım ulaştırmaya devam ediyor. Yemen’e yönelik gerçekleştirilen yardım çalışmaları çerçevesinde bugüne dek Yemen’deki ihtiyaç sahiplerine gıda ve temiz su yardımı yapıldı. Ramazan, kurban ve kış yardımları kapsamında da bölgeye insani yardım ulaştırıldı. Yaşanan iç savaş nedeniyle sağlık sisteminin de çöktüğü Yemen’e ilaç ve tıbbi malzeme ile hijyen paketi yardımı da yapıldı. Öte yandan “Yetim Sponsorluğu” sistemi ile Yemen’deki yetimlere de hamilik yapan WEFA, yetimlerin gıda, barınma, sağlık, eğitim gibi yaşamsal giderlerine düzenli destek vermektedir.

WEFA’dan Yemen’e Gıda Yardımı

Yemen’deki insani yardımlarını sürdüren WEFA, başlattığı yardım kampanyası kapsamında Yemen’e gıda paketi ulaştıracak. Hayırseverler de bağışlarıyla yardım çalışmasına destek verebilirler.

Yemen Yardım  Bekliyor – Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın Yemen’deki yardım çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “Yemen Acil Yardım” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo