Yemen Su Kuyusu:

“Su Kuyusu” projesine hız kesmeden devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Yemen’de su kuyusu açmak için çalışma başlattı.

Su Kuyusu” projesi çerçevesinde ihtiyaç duyulan bölgelerde su kuyuları açan WEFA, insanları temiz suyla buluşturmaya devam ediyor. WEFA, Yemen’de de su kuyusu inşa etmek üzere yeni bir çalışma başlattı.

Yemen’de Su Kuyusu

Yemen’deki su kuyusu çalışması hakkında ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“WEFA olarak hayırseverlerimizin de desteğiyle 2006 yılından bugüne dek 19 ülkede 5.000’den fazla su kuyusu açarak 1 milyondan fazla kişiyi temiz içme ve kullanma suyuna kavuşturduk. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. ‘Su Kuyusu’ projemiz çerçevesinde Yemen’de 35-40 metre derinliğinde su kuyusu açıyoruz. 20 tonluk su deposu, 9 metrekare makine odası ve 15 metre boyunda tank platformu da yer alacak. Güneş paneli sistemi ile elektrik üretimi de sağlanacak. Bir su kuyusunun bedeli 40.000 Euro’dur. Hayırseverlerimiz diledikleri miktarda bağış yaparak Yemen’de açılacak su kuyusuna katkı sunabilirler. Projenin gerçekleşmesine WEFA Rastatt Temsilcimiz Hasan Özdemir büyük destek vermektedir.”

Yemen’de Nüfusun Yüzde 80’i İnsani Yardıma Muhtaç 

Yemen’de iç savaş nedeniyle dünyanın en büyük insani krizlerinden biri yaşanıyor. Korkunç boyutlara ulaşan insani kriz nedeniyle nüfusun yüzde 80’i insani yardıma ihtiyaç duyuyor.

Pandemi nedeniyle Yemen’de mevcut insani kriz de eşi görülmemiş bir boyutta artmaya devam ediyor. Uzun yıllardır süren iç savaş ve çatışma ülkedeki su sistemlerine ve sağlık sektörüne ciddi şekilde zarar verirken mevcut hijyen koşulları, yetersiz beslenme, ilaç ve tıbbi malzemedeki eksiklik kolera gibi salgın hastalıklara da davetiye çıkarıyor.

WEFA Yemen’e İnsani Yardım Ulaştırmaya Devam Ediyor

WEFA, krizin her geçen gün daha da derinleştiği Yemen’e düzenli olarak insani yardım ulaştırmaya devam ediyor. Yemen’e yönelik gerçekleştirilen yardım çalışmaları çerçevesinde bugüne dek Yemen’deki ihtiyaç sahiplerine gıda ve temiz su yardımı yapıldı. Ramazan, kurban ve kış yardımları kapsamında da bölgeye insani yardım ulaştırıldı. Yaşanan iç savaş nedeniyle sağlık sisteminin de çöktüğü Yemen’e ilaç ve tıbbi malzeme ile hijyen paketi yardımı da yapıldı. Öte yandan “Yetim Sponsorluğu” sistemi ile Yemen’deki yetimlere de hamilik yapan WEFA, yetimlerin gıda, barınma, sağlık, eğitim gibi yaşamsal giderlerine düzenli destek vermektedir.

Yemen Su Kuyusu – Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yemen’deki su kuyusu için destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “41788” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantı üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-ZUP6-TR