Beklenmedik şekilde ve art arda meydana gelen 8 Eylül tarihli, 7.0 şiddetli Fas depremi neticesinde depremden etkilenen 5 bölgede yaklaşık 50 bin evin tamamen veya kısmen çöktüğü ifade edildi. Yaklaşık 3000 kişinin hayatını kaybettiği, yaralı sayısının ise 5 bin 674’e yükseldiği belirtildi.

11 Eylül tarihinde Libya’da gerçekleşen sel felaketi sonucunda ise vefat eden insan sayısının 20 bini bulabileceği söylenirken,10 bini aşkın kişinin ise kayıp olduğu açıklandı.

Yaşanan bu üzücü olayların duyulmasıyla acilen harekete geçen WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, Fas’taki söz konusu bölgelerdeki partnerleriyle iletişime geçti ve Almanya’nın Köln kentinde bulunan genel merkezinden ilgili bölgelere acil yardım ekibi yönlendirerek, ilk etapta gıda kolisi, battaniye ve su tedarik etti. Afetten etkilenen çocuklarla da bilhassa ilgilenerek hassasiyet gösteren ekip, çocukların moral ve motivasyonunu yükseltebilmek adına onlara balonlar dağıtarak yüzlerinde küçük bir tebessüme neden olmaya gayret etti.

Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

WEFA’nın Acil Yardım Kampanyası’na destek vermek isteyen hayırseverler  wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir.

Havale Kodu: FAS-252503 / LİBYA-252504