2006 yılında Almanya’da kurulan ve bu zamana kadar dünya genelinde 70 ülkede yardım çalışması gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bilhassa savaş veya doğal afetler nedeniyle mağdur olmuş, yoksulluk içinde kalmış ihtiyaç sahiplerine insani yardım ulaştıran bağımsız bir sivil toplum kuruluşudur.

WEFA, yoksulluğun hüküm sürdüğü ve doğal afetler ile savaşların meydana geldiği bölgelerde mağdurların ve muhtaçların temel ihtiyaçlarını gidermekte, yoksullara barınma ve temel gıda yardımları ulaştırmakta ve kalıcı eserler inşa ederek bölgede yardımların sürekliliğini sağlamaktadır.

BAĞIŞLARINIZI WEFA’YA ULAŞTIRIN

Hâlihazırda sayısız yardım projesi yürütmekte olan WEFA aracılığı ile bağışlarınızı uzak coğrafyalarda insani yardıma muhtaç kimselere ulaştırabilir ve WEFA ile iyiliğe ortak olabilirsiniz.

Bağışta bulunmak isteyen hayırseverler kolaylıkla wefa.org adresi üzerinden destek vermek istedikleri faaliyeti seçerek bağışlarını gerçekleştirebilirler. Tele-Bağış yapmak isteyen hayırseverler ise seçtikleri yardım projesi için +49 221 880 64 80numaralı telefon üzerinden bağışta bulunabilirler.

Öte yandan WEFA’ya ait IBAN numarasına kredi kartı veya havale yöntemi ile bağışlarınızı gönderebilirsiniz. Havale gerçekleştiren hayırseverlerin açıklama kısmına hangi projeye bağışta bulunduklarını belirtmeleri gerekmektedir.

Yurtdışından bağışta bulunmak isteyen hayırseverler de kredi kartı ile kolaylıkla bağışlarını gerçekleştirebilecekeleri gibi havale yoluyla da bağışta bulunabilirler. Yurtdışı havaleleri için normal havale bilgilerine ek olarak aşağıdaki BIC-Kodu ve IBAN numarasının yazılması gereklidir.

BIC: GENODED1CGN

IBAN: DE10 3806 0186 6008 6880 18

BAĞIŞLARINIZI VERGİDEN DÜŞMEK İÇİN BAĞIŞ BELGESİ ALABİLİRSİNİZ

Hayır kurumlarına yapılan bağışlar vergiden düşülebilmektedir. “Bağış Belgesi” (Alm. Spendenbescheinigung) alabilmek için tüm iletişim bilgilerinizin yer aldığı bir form doldurmalısınız.

Aşağıda yer alan bağlantı üzerinden bağış belgesi için başvurabilirsiniz. WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, Almanya’da kurulmuş olup, yalnızca Almanya’dan bağış yapan hayırseverlerimiz bağış belgesi temin ederek vergiden düşebilmektedirler.

Bağış makbuzu için: https://wefa.org/spendenbescheinigung/

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.