“Kardeş Payı Yapalım” sloganı altında ramazan yardımlarını gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu sene de Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerini sevindirecek.

Bu sene 34 ülke ve bölgeye ramazan yardımları ulaştıran WEFA, bu yıl da dünyanın farklı yerlerindeki muhtaçları ramazan sevincine ortak ediyor. Ramazan ayı münasebetiyle çalışmalarına hız veren WEFA, Türkiye’deki yetimleri, öğrencileri, ihtiyaç sahibi aileleri ve mültecileri de mutlu etmeye hazırlanıyor.

Türkiye’deki ramazan yardımlarına ilişkin ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, “Bu ramazan ayında da Türkiye’deki kardeşlerimizle hemhâl olacak, kardeşlik bağlarımızı güçlendireceğiz. WEFA olarak gayemiz ramazan ayı boyunca Müslüman kardeşlerimizin yüzünü güldürmek. Düzenleyeceğimiz iftar programlarında bilhassa mültecileri, yetimleri ve öğrencileri ağırlayacak, hayırseverlerin bizlere emanet ettiği bağışları Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.” dedi.

Ramazan yardımları kapsamında Türkye’deki muhtaçlara iftar yemeği, zekât, fitre ve kumanya yardımında bulunacak olan WEFA, yetimlere de Ramazan Bayramı öncesi bayramlık kıyafet hediye edecek.

 

6 İlde Kumanya Yardımı

İçerisinde temel gıda malzemelerinin yer aldığı kumanyalar Kahramanmaraş, Malatya, Kayseri, Kırşehir, Aksaray ve İstanbul’daki muhtaç ailelere, mültecilere, Doğu Türkistan ve Ahıska Türklerine ulaştırılacak. Türkiye’de toplamda 1.200 kumanya paketinin dağıtılması planlanıyor.

 

İftar Sofraları Kurulacak

Ramazan yardımları kapsamında Türkiye’nin farklı yerlerinde kurulacak iftar sofralarında yetimler, öğrenciler ve mülteciler misafir edilecek. Doğu Türkistanlı dul ve yetimlerin katılacağı 2.000 kişilik iftar yemeği tertip edilecek. Uluslararası Mülteci Hakları Derneği ile birlikte İstanbul Saraçhane’de 1.000 kişilik mülteci iftarı organize edilecek ve çocuklara yönelik etkinlikler yapılacak. Aynı zamanda Yetim Vakfı’yla beraber Reyhanlı Yetim Köyü’ndeki 900 yetim çocuk için iftar ve sahur programı düzenlenecek. Misafir öğrenci iftarı da tertip edecek olan WEFA, dünyanın farklı yerlerinden Türkiye’ye eğitim amacıyla gelen öğrencilerle bir araya gelecek.

 

Yetimler İçin Bayramlık

Yetimlerin bayramı doyasıya yaşaması için çalışmalar yapan WEFA, Yetim Sponsorluk sistemi ile Adana’da desteklediği yetimlere bu sene de bayramlık hediye edecek. Aralarında mülteci çocukların da bulunduğu toplamda 100 yetime bayramlık dağıtılacak. Kırşehir, Kayseri ve Kahramanmaraş’taki yetim çocuklara da bayramlık yardımı yapılacak.

 

Zekât ve Fitre Yardımı

Hayırseverlerin WEFA’ya gönderdiği zekât ve fitre bağışları Türkiye’deki mültecilere, yetimlere, muhtaç ve mağdur ailelere ulaştırılacak.

 

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın ramazan yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına bağış amacının (zekât, kumanya, bayramlık vs.) yazılması gerekmektedir. Öte yandan ilgililer, online-chat üzerinden canlı olarak WEFA ile irtibata geçebilir ve rahatça sorularını yöneltebilirler.