WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, Ukrayna için “Acil Yardım” kampanyası başlattı.

Ukrayna’ya yönelik “Acil Yardım” kampanyası başlatan WEFA, savaş mağdurlarına acil ihtiyaç malzemeleri ulaştıracak. Yardım kampanyasıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askerî harekâtı başlatmasının ardından WEFA olarak “Acil Yardım” kampanyası başlattık. Ukrayna’dan sınır ülkelere gelenlere yönelik başlattığımız yardım kampanyası çerçevesinde savaş mağdurlarına acil ihtiyaç malzemeleri dağıtacağız. Gıda paketi, hijyen paketi ve kişisel koruyucu ekipman paketi olmak üzere üç ayrı yardım paketi hazırlıyoruz.  Her bir yardım paketimizde acil insani yardım malzemeleri bulunuyor.”

Ukrayna Yardım – Nasıl Bağış Yapabilirim?

Ukrayna’ya yönelik başlatılan Acil Yardım kampanyasına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına “41483” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantı üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-ZI3B-TR