WEFA Belçika Kayseri’deki öğrencilere spor malzemesi desteğinde bulundu.

WEFA Belçika Türkiye’nin Kayseri ilindeki lise öğrencilerine spor malzemesi dağıttı. Yardım çalışmalarına ilişkin ayrıntılı bilgi veren WEFA Belçika Başkanı İbrahim Ural şu sözleri kaydetti:

“Bu yardım çalışmamızın farklı bir anlamı var bizler için. Afrika’daki yetim çocuklarımız için niyet edip aldığımız futbol, voleybol ve basketbol topları ile atlama ipleri Anadolu’daki çocuklarımıza da nasip oldu. WEFA Belçika olarak Burkina Faso’da iki ayrı caminin yapılmasına büyük destek sağlamıştık. Geçtiğimiz hafta WEFA ekibi camilerin açılışını gerçekleştirmek üzere Burkina Faso’ya ziyaret gerçekleştirdi. WEFA Belçika olarak bizler de Afrikalı çocuklarımız için özel hediyeler hazırlamıştık. Ancak hiç beklemediğimiz bir durum gerçekleşti ve Burkina Faso’daki yetim çocuklarımız için aldığımız spor malzemelerinin hepsini Afrika’ya götüremedik. Elbette bu durum bizleri çok üzdü. Hayırseverlerin desteğiyle alınan bu malzemeler mutlaka ihtiyacı olan birilerine verilmeliydi. Hemen harekete geçtik.

Ve Kayseri Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ile iletişim kurduk. Özkan Bey’i makamında ziyaret edip durumu izah ettik. Özkan Bey de İlçe Millî Eğitim Müdürü Nurettin Şahin’i arayıp Avrupa’dan bir yardım derneğinin yetkililerin geldiğini ve okullara spor malzemesi yardımında bulunmak istediğimizi söyledi. O an İlçe Millî Eğitim Müdürü Nurettin Bey’in söylediği sözler hâlâ hatırımda. Nurettin Bey, okuldaki çocukların spor yapabilmesi için spor malzemelerine ihtiyacı olduklarını ve son günlerde bu konuya odaklandıklarını belirtti. Tam da bu durumun üstüne spor malzemesi desteği vermek istediğimizi öğrenince büyük bir sevinç ve şaşkınlık yaşadığını ifade etti. Bizler de çok mutlu olmuştuk. Görüşmenin ardından İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün belirlediği okullara gidip spor malzemelerini ulaştırdık. Öğrenciler çok memnun kaldılar. Hem Afrika’daki yetim çocuklarımızı hem de Türkiye’deki lise öğrencilerimizi mutlu etmiş olduk.”

Toplamda 5 ayrı okula spor malzemesi desteği veren WEFA Belçika bununla birlikte ihtiyaç sahibi bir öğrenciye de tablet yardımında bulundu.