WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Hatay’ın Reyhanlı ilçesi ve Kilis’te bulunan Suriyeli sığınmacılara 4 tır dolusu un yardımında bulundu.

WEFA mültecilere yönelik yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ülke ziyaretleri kapsamında Türkiye’de bulunan WEFA Teşkilatlanma Başkanı Şerafettin İmatoğlu, WEFA Avusturya Başkanı Hasan Yetiş ve Braunschweig WEFA Temsilcisi ile gönüllüleri Kilis ve Reyhanlı’da un yardımı gerçekleştirdi. Yapılan yardım çalışmalarına ilişkin ayrıntılı bilgi aktaran İmatoğlu, “Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle yaşadıkları yerleri terk etmek zorunda kalan Suriyeli mültecilerin ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyoruz. Hatay’ın Reyhanlı ilçesi ve Kilis’te gerçekleştirdiğimiz 4 tır dolusu un yardımı ile yine çok sayıda mülteciyi sıcak ekmekle buluşturduk. Toplam 100 ton una tekabül eden 4 tır unu; bölgede mültecilere ücretsiz ekmek dağıtımı yapan fırınlara teslim ettik. Böylelikle yaklaşık 13 bin ailenin günlük ekmek ihtiyacını giderdik. WEFA olarak bu zamana kadar toplamda 13 tır unu Reyhanlı ve Kilis’e ulaştırarak Suriyeli mültecilerin sıcak ekmek yemelerine vesile olduk. Yardım çalışmamıza Avrupalı hayırseverlerin ilgisi bizi memnun etti. Buradan tüm hayırseverlerimize duyarlılıklarından ötürü tekrar teşekkür etmek istiyorum. Yaptığımız un yardımı Türkiye sınırında yaşayan mültecilerin bir nebzede olsa sıkıntılarını hafifletecek. Ancak bu tür yardımların artarak devam etmesi gerektiğinin de altını çizmek istiyorum. Ramazan ayında 5 tır daha un göndermeyi hedefliyoruz. Mültecilere yönelik çalışmalarımıza destek vererek onlara sıcak ekmek yardımında bulunmak isteyen hayırseverler bize ulaşabilirler.” ifadelerini kullandı.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Un yardımında bulunmak isteyen hayırseveler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.