WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, “İyilik Her Kapıyı Açar” sloganıyla başlatıp, başarıyla tamamladığı 2013 Ramazan Kampanyasında 30 farklı ülke ve bölgede yardım çalışmalarını gerçekleştirdi.

İçerisinde bölgenin mutfak kültürüne göre hazırlanmış kuru gıdalardan oluşan iftar paketleri dağıtıldı; bu kumanyaları alan aileler, çocuklarıyla birlikte evlerinde iftar yapma imkânını buldular. Yine ülkelerde toplu iftar yemekleri verilerek Ramazanın manevi iklimi yaşatılmaya çalışıldı. Muhtaç veya yetim çocuklara bayramlık hediyeler dağıtıldı.

Ramazan Kampanyası’nın gerçekleştirildiği ülkelerden biri de Rusya oldu. Rusya’nın Moskova, Sibirya, Rostov, Penza ve Omsk bölgelerinde toplu iftar yemekleri verildi ve kumanyalar dağıtıldı. Bu bağışların Avrupa’da yaşayan hayırseverlerden geldiğini duyan bölge insanı oldukça duygulanarak dua ve selamlar gönderdiler. Kendilerinin Ramazan ve Kurban dışında da unutulmamalarını beklediklerini söyleyen Rusya müslümanları ayrıca WEFA’ya da bu çalışmasından dolayı teşekkür ettiler.