Türkiye’deki yardım çalışmalarını Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Rize’deki ailelere gıda, zekât ve alışveriş kartı yardımında bulundu.

Her sene olduğu gibi bu sene de Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerine ramazan yardımında bulunan WEFA, Rize’deki ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlar ulaştırdı. Rize’deki yardım çalışmalarına WEFA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Recep Yenigün, WEFA Türkiye Genel Sekreteri Cumali Keleş ve Türkiye Diyanet Vakfı yetkilileri de katıldı.

Yardım çalışmalarına ilişkin bilgi veren WEFA Türkiye Genel Sekreteri Cumali Keleş şu sözleri kaydetti:

“Bu ramazan ayında da ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi yalnız bırakmıyoruz. Avrupalı hayırseverlerimizin de desteğiyle dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelere ramazan yardımı ulaştırmaya devam ediyoruz. Dün Artvin’deydik. Bugün de Rize’deyiz. Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz yardım çalışmalarımız çerçevesinde Rize’de 500 aileye alışveriş kartı, 100 aileye de gıda paketi yardımında bulunduk. Öte yandan ailelere zekâtlarını da ulaştırdık.”

Türkiye ramazan yardımı

Türkiye’de 12 İlde Ramazan Yardımı

2021 Ramazan yardımları kapsamında Türkiye’deki ailelere yardım ulaştıran WEFA, bu yıl Sakarya, İstanbul, Diyarbakır, Siirt, İzmir, Aydın, Manisa, Artvin, Rize, Ordu, Denizli, Uşak olmak üzere toplamda 12 ilde ramazan yardım çalışmalarını gerçekleştiriyor. Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen yardım çalışmaları kapsamında 6.050 aileye alışveriş kartı ve 2.100 aileye de kumanya dağıtımı yapılması planlanıyor.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın ramazan yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına bağış amacının (zekât, fitre, kumanya vs.) yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo