Ramazanda “Kardeş Payı Yapalım” sloganıyla yardım çalışmalarını gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Macaristan Ramazan Yardımları kapsamında yoksul ailelere kumanya ve iftar yemeği yardımında bulundu.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte çalışmalarını hızlandıran WEFA, yaptığı yardım faaliyetleriyle dünyanın farklı ülke ve bölgelerindeki mazlum ve mağdurun yüzünü güldürmeye devam ediyor. Ramazan yardımları kapsamında Macaristan’a giden WEFA ekibi, bölgedeki muhtaçlara çeşitli yardımlar ulaştırdı. Yardım faaliyetlerine katılan WEFA Avusturya Başkanı Hasan Yetiş, “Balkanlar’daki yardım çalışmalarımızın ardından Macar Müslümanlarına da ramazan yardımında bulunmak üzere Macaristan’ı da ziyaret ettik. Başkent Budapeşte ve çevresindeki 150 aileye kumanya paketlerini ulaştırdık. Yine aynı şekilde bölgedeki muhtaçlar, yetimler, öğrenciler ve yoksul aileler için iftar yemekleri verdik.” dedi.

Bu seneki ramazan kampanyası kapsamında 20’ye yakın ülke ve bölgedeki yardım çalışmalarına WEFA ekipleri de katılacak.

34 Ülkeye WEFA’dan Ramazan Yardımı

Açe, Burkina-Faso, Gine, Keşmir, Pakistan, Macaristan, Kamboçya, Kosova, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Sri Lanka, Etiyopya, Türkiye, Fas, Benin, Togo, Moritanya, Moğolistan, Kenya, Tanzanya, Bangladeş, Ruanda, Lübnan, Yemen, Sudan, Çad, Filipinler, Nepal, Somali, Gana, Zimbabve, Tayland, Mali, Endonezya

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın ramazan kampanyasına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına bağış amacının (zekât, fitre, kumanya vs.) yazılması gerekmektedir. Öte yandan ilgililer, online-chat üzerinden canlı olarak WEFA ile irtibata geçebilir ve rahatça sorularını yöneltebilirler.