WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Endonezya’da meydana gelen deprem ve tsunami sonrası “Acil Yardım” çağrısında bulundu.

Endonezya’nın Sulawesi Adasında meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki deprem ve sonrasında oluşan tsunami felaketinin ardından yaşamını yitirenlerin sayısı giderek artıyor.

 

Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Merkezi’nin yaptığı açıklamaya göre deprem ve tsunaminin vurduğu Endonezya’nın Sulawesi bölgesinde, 191 bin kişinin acil yardıma ihtiyacı olduğu bildirildi. Acil yardıma ihtiyacı olanlar arasında 44 bin çocuk, 16 bin de yaşlı insan bulunduğu tahmin ediliyor. Bölgeden gelen son bilgilere göre enkaz altında hâlâ kurtarılmayı bekleyen insanlar var.

 

Deprem ve ardından gelen tsunaminin vurduğu Endonezya’da son olarak 6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

 

Acil Yardım Kampanyası

Endonezya’daki mağdurlar için “Acil Yardım” kampanyası başlatan WEFA, bölgeye gıda paketi, tıbbi malzeme, hijyen paketi ve uyku tulumu gibi acil ihtiyaç malzemeleri ulaştıracak.

 

Nasıl Bağış Yapabilirim?

“Acil Yardım” kampanyasına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.