WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu mazlum ve mağduru bu kış da yalnız bırakmadı. WEFA’nın “Kimse Üşümesin!” sloganı ile başlattığı “Acil Kış Yardımı” kampanyası kapsamında alınan sobalar geçtiğimiz günlerde Lübnan’daki Suriyeli ve Filistinli mültecilere dağıtıldı. Dağıtımın ardından sobalarına kavuşan mülteciler buruk bir sevinç yaşadılar.

Mültecilerin zorlu kış şartlarında hayatta kalma mücadelesi verdiklerini ifade eden WEFA Dış İlişkiler Koordinatörü Yusuf Aydın, “Amacımız zorda kalmış tüm mazlumlara kol-kanat germek, onlara yardımcı olmaktır. WEFA olarak başlattığımız ‘Acil Kış Yardımı’ kampanyası kapsamında bu dönem, Lübnan kamplarında barınan Suriyeli mülteci kardeşlerimize soba dağıtımı yaptık. Kampanyamıza gösterilen ilgi oldukça sevindirici. Yapılan yardımlar toplumumuzun yardımseverlikte ne denli  hassas olduğunu da en güzel şekilde gözler önüne seriyor. Ancak ihtiyaç büyük. İnsani sorumluluğumuzun gereği olarak mülteci kardeşlerimizin ayakta kalabilmeleri için tüm gayretlerimizi seferber etmeye devam edeceğiz. İnanıyoruz ki, hayırsever kardeşlerimiz de bu iyilik eylemine gereken desteği sürdüreceklerdir. İlgilenen kardeşlerimiz, WEFA ‘Acil Kış Yardımı’ kampanyasına ilişkin detaylı bilgiye ‘wefa.org’ sayfamızdan ulaşabilir ve diğer kampanyalarımız hakkında da bilgi edinebilirler.” sözlerine yer verdi.

Gerçekleştirdiği faaliyetler ve başlattığı kampanyalar ile mazlumların sesi olan WEFA, “Acil Kış Yardımı” kapsamında Türkiye, Lübnan, Makedonya ve Slovenya’daki Suriyeli mülteciler ile Lübnan kamplarındaki Filistinli sığınmacıların yanı sıra Filistin Batı Şeria’daki muhtaçlara, Bangladeş’teki kamplarda yaşayan Arakanlı mültecilere, Arnavutluk’ta sel felâketinden etkilenenlere, Moğolistan’da eksi 50 derecede yaşamak zorunda kalan tüm mağdurlara yardım ediyor.