Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı ve Eskişehir Valiliği’nin davetlisi olarak Türkiye’de bulunan WEFA Arnavutluk yetimleri Eskişehir Valiliği’nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile biraraya geldiler.

Sayın Erdoğan ve Eşinin yakın ilgi gösterdiği bu buluşmada WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, Başbakan Erdoğan’a bir plaket, bir çocuğumuz da Arnavutluk hatırası bir tablo sundular. Hatıra fotoğrafı çektiren Sayın Başbakan, çocuklarla tercüman aracılığı ile sohbet etti. Hediye olarak verilen satranç takımlarını alan Arnavutluk yetimlerimiz Valilik’ten mutlu bir şekilde ayrıldılar.

Yetimlerimiz Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Ayşenur İslam Hanımefendi, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Sayın Kudret Bülbül, İstanbul Milletvekili Sayın Metin Külünk, Eskişehir Milletvekili Sayın Salih Koca ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez‘in eşi Sayın Hatice Kübra Görmez Hanımefendi ile farklı proğramlar çerçevesinde biraraya geldiler.

5 günlük gezi ve ziyaret proğramı çerçevesinde Arnavutluk yetimlerimiz İstanbul’da Gülhane Parkı, Ayasofya, Sultanahmet Meydanı ve Camii, Miniatürk ve Eyüb Sultan ziyaretlerinde bulundular ve tekne ile boğaz gezisi yaptılar. Ankara’da Ahmed Hamdi Akseki Camii’ni ziyaret eden çocuklarımız, akvaryum ve teleferikde ise oldukça eğlendiler. Eskişehir‘de Sazova Parkı ve tarihi Odunpazarı evleri ziyaretleri yapıldı.

Çocuklarımıza burada kucak açarak yakından ilgilenen Sayın Başbakan’a, sayın bakanlara, sayın milletvekillerine ve diğer yetkililere de tüm Dünya yetimleri adına teşekkür ediyoruz.