WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 2018 yılı itibarıyla Filipinler, Benin, Nepal, Keşmir, Yemen, Madagaskar ve Gana’daki yetimlere de hamilik yapmaya başladı.

 

WEFA, “Yetim Sponsorluğu” projesi kapsamında Afrika, Asya ve Avrupa’da 4 bine yakın yetimin gıda, barınma, sağlık, eğitim gibi yaşamsal giderlerine destek vermektedir. Hâlihazırda Arnavutluk, Bangladeş, Bosna-Hersek, Burkina Faso, Benin, Kenya, Lübnan, Moğolistan, Moritanya, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Endonezya, Tanzanya, Togo, Türkiye ve Zimbabve’de yetim çalışmaları gerçekleştiren WEFA, bu sene itibari ile Filipinler, Benin, Nepal, Keşmir, Yemen, Madagaskar ve Gana’daki yetimlere de destek verecek.

 

Yetim Sponsorluğu

“Yetim Sponsorluğu” sistemi ile bir kişi, aile, kurum veya arkadaş grubu bir yetime sponsor olabiliyor; aylık 35 Avro bağışlayarak sponsoru olduğu yetimin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına katkı sağlayabiliyor. “Yetim Sponsorluğu”nu başlatan kişilere yetiminin resminin ve bilgilerinin yer aldığı bir dosya gönderilirken, yetimin gelişimini takip edebilmesi için yılda bir kere olmak üzere “Yetim İlerleme Raporu” da sunulmaktadır.