WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, merkezi İstanbul’da bulunan Yetim Vakfı ile protokol imzaladı.

“Yetimlere yönelik çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.” diyen WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, “WEFA olarak dünyanın farklı yerlerindeki yetimlere sahip çıkıyor; onların gıda, barınma, sağlık, eğitim gibi yaşamsal ihtiyaçlarına düzenli destek veriyoruz. Bugün Yetim Vakfı ile imzaladığımız protokol ile yetim çalışmalarımıza yeni bir soluk getirmeyi hedefliyoruz. Bu aydan itibaren Türkiye’deki yetimlere yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı arttıracak ve Türkiye’deki daha fazla yetimi şefkat şemsiyemiz altına alacağız. Yetim Vakfı ile imzaladığımız protokolün tekrardan hayırlara vesile olmasını diliyor ve yetimlerimiz için koşuşturmaya devam edeceğimizi yinelemek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Yetimleri aklen, ruhen ve fiziken sağlıklı bir şekilde yetiştirmeyi hedeflediklerinden bahseden Yetim Vakfı Başkanı Mehmet Gülsatar ise WEFA’nın desteğiyle bu hedeflerini daha kolay gerçekleştirebileceklerini söyledi. Gülsatar, ayrıca yetimler için okul açmayı planladıklarını ve bu projeyi WEFA ile birlikte yapmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Yetim Vakfı, yetimler için Türkiye’de yerinde ve aileye dönük hizmet üretmek, dünya genelinde ise ihtiyaca dayalı hizmetler sunmak üzere 10 Haziran (15 Ramazan) 2017 Dünya Yetimler Günü’nde faaliyetlerine başlamıştır.