WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu “Ülke ziyaretleri” kapsamında 29 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Türkiye’ye gidiyor. Bir dizi projenin gerçekleştirileceği program kapsamında yetimler başta olmak üzere yetim anneleri ile ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardım paketleri dağıtılırken, mülteciler için un yardımında bulunulacak. 

WEFA, “Ülke ziyaretleri” kapsamında Türkiye’ye gidiyor. WEFA Teşkilatlanma Başkanı Şerafettin İmatoğlu’nun da aralarında bulunduğu ekip 29 Mart Cuma günü yola çıkacak. “Yine mazlum ve mağdurun acısını paylaşmaya onlarla hemhâl olmaya gidiyoruz.” diyen İmatoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Ekibimle beraber dört gün boyunca Adana, Reyhanlı ve Kilis’te yardım çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. WEFA Avusturya Başkanı Hasan Yetiş de ziyarete eşlik edecek. Programımız dolu dolu. Dünyanın en masum varlıkları olan yetimlerimizle bir araya geleceğiz. Onlara yeni kıyafetler hediye edecek, onların mutluluğuna şahit olacağız. Yine aynı şekilde yetimlerimizle yemek programımız olacak. Kardeşlik soframızda yetimleri ve annelerini misafir edeceğiz. Yetim annelerine de kıyafetler hediye edeceğiz. Program kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere de gıda paketi vereceğiz. Bunun haricinde sınırda bulunan mültecilere ekmek dağıtımı için bölgede bulunan ekmek fırınına 4 tır un yardımında bulunacağız. Yapacağımız bu çalışmalara destek vermek isteyenler WEFA’nın hesap numarasına diledikleri kadar bağışta bulunabilirler. Havaleyi gerçekleştirirken ‘gönderme amacı’ kısmına ‘adana03-18’ yazmaları yeterli.”

Nasıl Bağış Yapabilirim?

29 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Türkiye’de gerçekleştirilecek olan yardım projelerine destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.