WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 12-19 Şubat tarihleri arasında Tanzanya’ya ziyaret gerçekleştirdi. Katarakt ameliyatları, su kuyusu açılışları ve adak, akika kurban kesimlerinin yapıldığı ziyarette WEFA’nın Tanzanya’da bulunan yetimlerine de harçlıkları elden teslim edildi. Program kapsamında okul açılışı da gerçekleştirildi.

WEFA ekibi 12-19 Şubat tarihleri arasında Tanzanya’yı ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bakıcı’nın da aralarında bulunduğu ekip Tanzanya’da bir dizi proje gerçekleştirdi. Programa ilişkin ayrıntılı bilgiler aktaran Bakıcı, “Ülke ziyaretleri kapsamında ekibimle beraber bu ay Tanzanya’daydık. Ülke ziyaretleri esnasında bölge halkının ihtiyaçlarını yerinde tespit edebiliyoruz. Bu ziyaretimizde de Tanzanya’daki çocuklarımızın medreseye ihtiyacı olduğunu öğrendik. Bununla ilgili hemen bir çalışma başlattık. Medreseyi inşa edeceğimiz alanı belirledik. Gerekli ön hazırlıkları tamamladıktan sonra bu sene içinde Tanzanya’da medrese inşaatına başlayacağız. Ekibimle bir hafta boyunca Tanzanya’da çeşitli çalışmalar yaptık. Hayırseverlerin bu ay bağışladığı şükür, adak ve akika kurbanlarının kesimini gerçekleştirdik. Kurbanlıkları dağıtıma hazır hâle getirdikten sonra  bölgede bulunan ihtiyaç sahibi ailelere ve yetimlere ulaştırdık. Bunun haricinde yetimlerimiz için yaptırdığımız Merve Safha Okulumuzun açılışını gerçekleştirdik. Program kapsamında gerçekleştirdiğimiz katarakt ameliyatları ile çok sayıda katarakt hastasının yeniden gözlerinin açılmasına, hayata kavuşmasına vesile olduk. Tamamlanan su kuyularının açılışını gerçekleştirdik. Aynı zamanda o bölgede daha önce açtırdığımız ve hâlâ yapımı devam eden su kuyularının da denetimini yaptık. Yetim annelerini evlerinde ziyaret ederek onlara kumanya paketi verdik. Tanzanya’da bakımını üstlendiğimiz yetimlerimize yeni kıyafetler hediye ettik. Yetimlerimizin aileleriyle birlikte yemek yedik. Yetim  sponsorlarımızın bizlere emanet ettiği üç aylık yetim harçlıklarını da bizzat kendimiz yetimlere elden teslim ettik. Şimdi bağışçılarımızın emanetlerini yerine ulaştırmış olmanın huzurunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hayırseverler Tanzanya’da gerçekleştirilen projelere ilişkin resim ve videolara wefa.org sayfasından ve WEFA’nın sosyal medya hesaplarından ulaşabilirler.