WEFA, “İyilik Her Kapıyı Açar“ sloganı ile 2013 yılı Ramazan Kampanyasını dünyada 30 ülkede ve Türkiye’de 10 ayrı şehirde gerçekleştirecek.

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, “İyilik Her Kapıyı Açar“ sloganı ile 2013 yılı Ramazan Kampanyasını dünyanın en mahrum coğrafyalarında ve Türkiye’de gerçekleştirecek. Kurulduğu tarihten itibaren her Ramazan ayı içerisinde dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi insanların yüzlerini güldüren WEFA, bu Ramazanda da 30 ülkede iyiliği dünyaya yaymaya çalışacak. Her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya (iftar paketi) dağıtımları yapan WEFA, yetimlerin de yüzlerini güldürerek, ihtiyaç sahibi aileleri sevindirecek.

 

Somali’den Endonezya’ya, Arakan’dan Tanzanya’ya, Keşmir’den Bosna’ya, Filipinler’den Arnavutluk‘ a 30 ülke ve bölgede gıda dağıtımları yapacak, toplu iftar yemekleri verip bayramlık hediyeler de dağıtacak olan WEFA, Türkiye’de de 10 faklı şehirde iftar paketleri (kumanyalar) dağıtacak.

 

İftar Paketleri (Kumanyalar) 

Bu yıl da hayırseverler 30 Euro karşılığında muhtaç bölgelerde içerisinde temel gıda maddelerinin bulunduğu iftar paketleri dağıttırabilecekler. Ülkelerin mutfak kültürlerine göre hazırlanacak olan kumanyalar ile ihtiyaç sahipleri, ailece iftar yapabilecekler.

 

Fitre

Bağışçılarımız bu Ramazan’da kişi başına 8 Euro ile fitre ibadetlerini yerine getirebilecekler.

 

İftar Yemekleri 

WEFA, dünyanın en muhtaç bölgelerinde Ramazan ayı boyunca iftar sofraları kuracak. Özellikle yetim, dul ve yaşlıların bulunacağı iftar sofrası projesine Avrupa’daki hayırseverler bir kişilik iftar yemeği için 5 Euro bağışta bulunarak katılabilecekler.

 

SMS ile bağış

Bayram yazıp 81190’a mesaj atıldığında bir kişinin iftar yemeği karşılanmış olacak.

 

Yetim ve yoksullara bayramlık hediyeler

Ramazan ayı içerisinde WEFA tarafından sürekli desteklenen yetimler dışında farklı bölgelerdeki yetimlere yönelik gıda, bayramlık ve yetimhane desteği de sağlanacak. Yine isteyen hayırseverler 20 Euro karşılığında  yetim ve yokulların bayram hediyesi ile bayramda yüzlerini güldürebilecek.

 

Suriyeli mülteciler

Ramazan Kampanyası çerçevesinde Türkiye ve Lübnan’daki Suriyeli mültecilere de acil yardımlarla destek olunacak.

 

Avrupa’daki hayırseverler bu yıl da isterlerse zekat, sadaka ve fitre bağışlarını WEFA aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabilecekler.

 

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, sene içerisinde sürdürdüğü farklı yardım projelerini de Ramazan ayında devam ettirecek; Afrika ve Asya’da su kuyuları açılacak, yetimlere ve yetimhanelere yardımlar ulaştırılacak, Afrika’da katarkt ameliyatlarıyla görmeye hasret yüzlerce insan ışığa kavuşacak.

 

WEFA’nın yardım projeleri için 0221-880 64 80 numaralı telefondan veya www.wefa.org internet adresinden bilgi alınabilir.

 

 

İYİLİK HER KAPIYI AÇAR

2013 yılı Ramazan çalışmamızda yine dünya ve Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için yollara düşüyoruz.

Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’da da umudu, kardeşliği, iyiliği paylaşıyoruz; iyiliklerinizi bereketlendirmek için çalışıyoruz.

Dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimize yardımlarınızla beraber selamlarınızı götürüyoruz, karşılığında dünyadan gelen selamları sizlere getiriyoruz.

Zorluklar içerisinde hayata tutunmaya çalışan mültecilere umut olmaya çalışıyor; muhacir çadırlarında sahur için birlikte hazırlık yapıp, ekmeğimizi paylaşıyoruz.

Toprağın derinlerinde saklı kalmış suya ulaşamayan Afrikalılar, Asyalılar ve dünyanın pek çok ülkesindeki kardeşlerimiz için açtığımız 3 bine yakın su kuyusundan abdestler alarak birlikte namazlarımızı kılıyoruz.

Savaş, doğal afet ve benzeri sebeplerle yetim kalmış milyonlarca çocuğu yalnız bırakmamak için 7 yıldır var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün Sponsor Aile Sistemi uygulamamızla 16 ülkede 1.300 yetim çocuğumuzu düzenli yardımlarla sürekli destekliyoruz. Yetimlerin daha güzel bir dünyada güven içerisinde yetişebilmeleri için sağladığınız katkılarla çocuklarımıza eğitimden sağlığa destek oluyor, hediye ettiğiniz bayramlıklarla sevindiriyoruz. Onların güzel bir geleceğe sahip olabilmeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz.

WEFA olarak 7 yıl boyunca zorlu yollardan geçtik, uzun mesafeler kat ettik; yok olmuş, viran olmuş hanelerde nice yüreklere dokunduk. Afrika Katarak Kampanyası’yla ameliyatlarını yaparak tekrar görmelerine aracı olduğumuz 3 binden fazla katarakt hastasını ziyaret ettik, hâllerini hatırlarını sorduk.

Ramazanlarda iftar sofrası kuramayan nice ihtiyaç sahibi için iftar sofraları kurduk, gezici aşeviyle sofralara sıcak aş olduk. Barış ve adaletin hâkim olduğu bir dünya için birlikte dualar ettik.

7 yıldır her Ramazan ayında uzakları yakın ettik. Derdi olanla dertlendik, içinde işgalin, zulmün, yalnızlığın, çaresizliğin olduğu nice hikâyeler dinledik… Hep bu hikâyelerin mutlu sonla bitmesini istedik; siz değerli gönül dostlarımızla dünyanın dertlerini paylaştık.

Bu yılki Ramazan ayında yine her zaman olduğu gibi Arakanlı küçük mülteci Necip’in, Balkanlar’da yaz okullarında öğrenim gören Sadina’nın, Afrika’da su kuyusundan su çeken Rara’nın, katarakt nedeniyle âmâ olan Hasan’ın, okulu olmayan Samina’nın, hastanesi olmayan Sudanlı Muhammed’in yanında olacağız.

Yine yollardayız bu Ramazan’da da… Dünyanın 30 ülke ve bölgesinde, Türkiye’de 10 ilde Ramazan’ın bereketiyle, hayırla, iyiliğiyle ve duasıyla azimle yürümeye devam ediyoruz.

Geçirdiğimiz 7 yılın ardından hâlâ yolun başında olduğumuzu görüyor ve sizinle birlikte alacağımız nice 7 yıllar olduğuna inanıyoruz. Çünkü tüm dünyada yapılması gereken daha nice iyilikler var…

Sesimizi siz bağışçılarımız ve gönüllülerimizle birlikte yükselttik ve gök kubbenin altında hoş bir seda bırakmak için sizlerle daha güzel bir dünya için yolumuza devam ediyoruz…