WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, bir rahmet ve mağfiret iklimi olan güzide Üç Aylar döneminde, bir kez daha emaneti olarak gözettiği yetim çocuklara ve medrese öğrencilerine sofralar kurup yemek ihtiyaçlarını karşılayarak bağışçıları ve mazlum gözler arasında WEFA köprüsü olmaya niyet ediyor.

2024 yılı proje kapsamındaki ülkeler; Burkina Faso, Tanzanya, Kenya, Sri Lanka, Bangladeş, Lübnan ve Pakistan olarak belirlendi.

“Yetimlerle WEFA Sofrası”na katkıda bulunmak isteyen bağışçılar 6 Euro karşılığında bir yetimin veya medrese talebesinin bir öğün öğle veya akşam yemeğini karşılayabiliyor ya da 150 Euro karşılığında 25 kişilik bir sofra kurdurabiliyor. Üstelik 150 € ve üzeri bağışta bulunan hayırseverlere fotoğraf ve video gönderimi sağlanmakta.

Geçtiğimiz yıl Üç Aylar boyunca ise 12 ülkede yetimhaneler ve medreseler başta olmak üzere toplamda 21 ayrı yerde 74.000 yemek verildi.

Hafızlık eğitimi alan yetimler, medrese talebeleri, yetimhanede kalan çocuklar ve bölgedeki ihtiyaç sahibi yetimler sofralarda misafir edildi.