Kenya ve Kamboçya’da ihtiyaç sahipleri için WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu kalıcı projeler kapsamında evler inşa ediyor. Projenin tamamlanması hâlinde Kenya’da 50, Kamboçya’da ise 30 haneden oluşan WEFA Köyü kurulmuş olacak.

Kalıcı projeler kapsamında bu sene başlatılan proje ile Kamboçya ve Kenya’da ihtiyaç sahipleri yıl sonunda yeni evlerine kavuşmuş olacak. Proje ile ilgili bilgiler aktaran Genel Başkan Musab Aydın, “WEFA Köyü projemizi ilk olarak Pakistan’da gerçekleştirdik. Pakistan’daki sel felaketinden sonra gerçekleştirdiğimiz WEFA Köyü projesi ile 26 kişiye ev sahibi olma imkânı sunmuştuk. Bu sene de projemizi Kamboçya ve Kenya’da gerçekleştireceğiz. Tana River County bölgesindeki Maramtu köyü Kenya’da projemizi gerçekleştireceğimiz yer. Halkın yüzde 98’inin Müslüman olduğu Maramtu köyünün nüfusu 3 bin. 50 haneden oluşacak olan WEFA Köyü’nde bir evin maliyeti 2 bin 200 Avro. 25 haneyi senenin ilk altı ayında diğer 25 haneyi ise senenin son altı ayında bitirip projeyi bir yıl içinde tamamlamayı düşünüyoruz. Proje çerçevesinde her aileye bir ev verilecek. Bir evin büyüklüğü 14×15 feet. Yarım milyondan fazla Müslüman’ın yaşadığı Kamboçya’da ise Kampong Speu bölgesinde projemizi gerçekleştireceğiz. Bölgenin toplam nüfusu 762.500. Projenin 10 ay içinde tamamlanması planlanıyor. İlk 5 ay 15 evin inşaatı tamamlanacak ve son 5 ay ise diğer 15 ev inşa edilecek. Bir evin büyüklüğü 48 metrekare. 30 haneden oluşacak olan Kamboçya’daki WEFA Köyü’nde bir evin maliyeti 2 bin 500 Avro. Kenya ve Kamboçya’daki WEFA Köyü’ne destek vermek isteyen hayırseverler dilediği miktarda bağış yapabilirler. Ancak bir ev bedelinin tamamını karşılayan hayırseverler dilediği ismi o eve verebilecek. WEFA Köyü’nde ikâmet edeceklerin aynı zamanda elektrik ve su ihtiyaçları da karşılanacak. Bunun haricinde yine bu sene içinde Bangladeş’te de 1000 haneli WEFA Köyü’nün kurulması için çalışmalara başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA Köyü projesine destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org adresinden bağışta bulunabilecekleri gibi Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.