WEFA’nın Köln’de organize ettiği “İstişare ve Motivasyon Toplantısı” Avrupa’nın farklı şehirlerinden gelen temsilcilerin ve WEFA gönüllülerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, WEFA Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Bakıcı ve Şerafettin İmatoğlu’nun yanı sıra WEFA Genel Merkez personelleri, WEFA Berlin ve WEFA Viyana şube temsilcileri ve personelleri, WEFA İsviçre temsilcisi, WEFA’nın Burkina Faso’daki partner kurumu OSEH Organisation Genel Müdürü Sawadogo Yacouba ile İstanbul’da faaliyet gösteren Sevap Tası Derneği temsilcileri hazır bulundu.

2022 yılının değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda 2023 yılında yapılması planlanan projelerden de bahsedildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremden dolayı WEFA’nın afet bölgesine yönelik gerçekleştirdiği yardım çalışmaları hakkında misafirlere bilgiler aktarıldı. Afet bölgesine yönelik 2024 yılının sonuna kadar gerçekleştirilmesi planlanan projeler katılımcılarla paylaşıldı.

Bununla birlikte afet bölgesinde yardım çalışmalarına katılan WEFA ekipleri deprem bölgesine yönelik anekdotlarını katılımcılarla paylaştı.

2023 Ramazan Kampanyasının detaylı anlatıldığı toplantıda Türkiye’de deprem bölgesinde yapılacak ramazan yardımlarından da bahsedildi.

Programa misafir konuşmacı olarak katılan Yusuf Özkan Özburun ise katılımcılara gönüllülük kavramıyla ilgili bilgiler aktardı.
“Başkasına yardım lütuf değildir.” diyen Özburun, insanın aslında kendisine yardım ettiğini ve dünyadaki mutluluğun başkasına yardım etmekten geçtiğini belirtti.

WEFA’nın Burkina Faso’daki partner kurumu OSEH Organisation Genel Müdürü Sawadogo Yacouba Burkina Faso’da WEFA ile birlikte gerçekleştirdikleri projelerden bahsetti.

Öte yandan Sevap Tası Derneği yetkilileri de deprem bölgesinde WEFA iş birliğiyle yaptıkları çalışmaları katılımcılara aktardılar.

Çekilen hatıra fotoğrafının ardından toplantı sona erdi.