Dünya genelinde çeşitli yardım faaliyetleri gerçekleştirmeye devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Kırgızistan’daki ihtiyaç sahiplerini sevindirmeye hazırlanıyor.

Ülke ziyaretleri kapsamında Kırgızistan’a gidecek olan WEFA, bölgedeki ihtiyaç sahibi ailelerin ve yetimlerin yüzünü güldürecek. WEFA ekibinde WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin İmatoğlu, WEFA İsviçre Başkanı Orhan Şahin’in yanı sıra WEFA İsviçre’den Ali Osman Şimşek ve WEFA Türkiye Genel Sekreteri Cumali Keleş ile WEFA Gönüllüsü Yılmaz Topçu da yer alacak.

Kırgızistan ziyaretiyle ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin İmatoğlu şu sözleri kaydetti:

“Kırgızistan’daki kardeşlerimizi ziyaret edecek onlarla hemhâl olacağız. Yoğun bir program bizi bekliyor. Bölgedeki ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi yardımında bulunacak ve bilhassa yetim ailelerine zekât dağıtımında bulunacağız. Öte yandan adak, akîka, şükür kurbanı kesimi ve dağıtımı gerçekleştireceğiz. Bununla birlikte Kırgızistan’daki ihtiyaç sahiplerinin istifadesine sunduğumuz su kuyusunun açılışını yapacağız. Kırgızistan ziyaretimiz kapsamında gerçekleştireceğiz bir diğer önemli çalışmamız ise yeni inşa ettiğimiz camimizin açılışı olacak.”

Kırgızistan ziyareti 11 Eylül ve 17 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.