Ramazan yardımları kapsamında mültecilere yardımda bulunan WEFA İsviçre, mülteci kampında kalan 124 aileye alışveriş çeki dağıttı.

2020 Ramazan yardımları çerçevesinde mültecilere de yardım ulaştıran WEFA İsviçre, mülteci kampında yaşayan ailelere alışveriş çeki hediye etti. Yardım çalışması hakkında bilgi veren WEFA İsviçre Başkanı Orhan Şahin, “Ramazan ayı birlik ve beraberlik duygularının arttığı müstesna zaman dilimlerinden. Bizler de bu mukaddes ayda mazlum ve mağdur kardeşlerimizi yalnız bırakmak istemedik. İsviçre’de bir mülteci kampında kalan ailelere alışveriş çeki yardımında bulunduk; 124 aileye hediye çeki verdik. Çoğunluğunu Afgan kökenli mültecilerin oluşturduğu kampta, Suriye, Irak ve Türkiye’den gelen mülteciler de yaşıyor. Verdiğimiz hediye çekleri ile market alışverişi ihtiyaçlarını rahatça giderebilecekler. Zor durumda olan mültecilere yardımlarımız devam edecek.” dedi.

 

2020 Ramazan yardımları çerçevesinde mültecilere de yardım ulaştıran WEFA İsviçre, mülteci kampında yaşayan ailelere alışveriş çeki hediye etti.